Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Miękki lifting innowacyjną metodą modelowania owalu twarzy

Miękki lifting innowacyjną metodą modelowania owalu twarzy
Zobacz więcej zdjęć »
Proces starzenia skóry polega nie tylko na pojawianiu się zmarszczek ale przede wszystkim na utracie objętości tkanki podskórnej.

Charakterystyczne wgłębienia, zapadnięcia, depresje widoczne w okolicach skroni, policzków, „doliny łez" i w dolnej części twarzy powodują, że odbieramy daną osobę jako starszą.

Proces ten zaczyna być widoczny około 35-40 roku życia i pogłębia się w miarę upływu lat. Z pomocą przychodzi dermatologia estetyczna oferując zabieg miękki lifting. Jest to najnowocześniejsza metoda precyzyjnego modelowania owalu twarzy, napięcia skóry oraz niwelowania zmarszczek szyi i odmładzania skóry rąk. Ma na celu odtworzenie i przywrócenie właściwych proporcji, symetrii oraz zminimalizowanie efektów starzenia zachowując indywidualne cechy twarzy.

Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej, tępo zakończonej, miękkiej igły - kaniuli, którą podaje się preparat wypełniający. Przez jedno lub dwa wkłucia wprowadza się kaniulę, którą dobiera się w zależności od rodzaju i kondycji skóry, oczekiwanych efektów i gęstości preparatu wypełniającego - kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje w organizmie, ale na skutek procesu starzenia skóry jej  poziom z wiekiem maleje. Kwas hialuronowy jest elastyczny, miękki, ma jednorodną konsystencję, jest niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić wykonywany jest intensywny masaż „rozciągający". Jest to bardzo ważna czynność podczas zabiegu, która pozwala na uzyskanie naturalnego efektu. Wykorzystywany do zabiegu preparat jest bezpieczny, ulega całkowitemu rozkładowi biologicznemu i pozwala uniknąć wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Miękki lifting nie wymaga znieczulenia, bowiem zabieg jest bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie niewielkie rozpieranie w warstwie podskórnej. Zaletą tego zabiegu jest brak tzw. „niedyspozycji estetycznej" - pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych zajęć.

Dla kogo przeznaczony jest miękki lifting:

  • osób pragnących wymodelować policzki, podbródek
  • osób pragnących zniwelować zmarszczki twarzy, szyi
  • osób chcących poprawić stan doliny łez i okolic oka
  • osób chcących dokonać korekcji ust
  • osób chcących odmłodzić skórę rąk
  • osób chcących unieść łuki brwiowe i opadającą powiekę górną
  • osób chcących wymodelować owal, zlikwidować „chomiki"
Miękki lifting pozwala na podciągnięcie owalu, spłycenie bruzd nosowo - wargowych, uniesienie łuków brwiowych, nadanie miękkości i prawidłowych wypukłości twarzy. Skóra staje się nawilżona, napięta i wypoczęta, wymodelowana i odmłodzona. Efekty w zależności od poddanych zabiegowi partii ciała utrzymują się od ok. 12 do 24 miesięcy, w zależności od użytego preparatu wypełniającego i naturalnego procesu starzenia skóry. Niekiedy po zabiegu pojawiają się niewielkie zasinienia, które jednak można skutecznie zamaskować makijażem korekcyjnym. Technika miękkiego liftingu daje nieprawdopodobne możliwości niechirurgicznego odmłodzenia twarzy, bez ryzyka nadkorekcji i powikłań. Natomiast bardzo ważne jest wykształcenie i praktyka lekarza wykonującego zabieg. Przed poddaniem się zabiegowi, należy sprawdzić w czyje ręce oddajemy swoje zdrowie i urodę, a także w jakich warunkach ma być przeprowadzony zabieg.
Więcej informacji można znaleźć na www.viva-derm.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.korpusik@mediaconnect.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »