Firma » Biznes

Mieszkańcy dużych miast wydadzą na prezenty najwięcej. Wszyscy chętnie kupimy upominki w sieci

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało tylko kilka dni. To już ostatnia chwila na zakup świątecznych prezentów. Jak wynika z badania ”Preferencje Świąteczne Polaków” przeprowadzonego przez IIBR/Gemius na zlecenie MyDeal.pl, najwięcej na upominki dla najbliższych wydadzą mieszkańcy dużych miast.

Bez względu na miejsce zamieszkania zakupy chętnie zrobimy przez Internet, również w serwisach grupowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aż 846 zł wydadzą w tym roku na prezenty Polacy z miast powyżej 500 tysięcy mieszkańców – to ponad dwukrotnie więcej niż osoby z mniejszych miast (200-500 tysięcy mieszkańców). Ta grupa chce przeznaczyć na ten cel najmniej – 386 zł. Z kolei na wsi i w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców, respondenci wydadzą odpowiednio 406 zł i 437 zł. Średnio, każdy z nas na prezenty przeznaczy 460 zł, co wynosi około 20 procent średniego wynagrodzenia netto.

Coraz więcej osób rezygnuje z wypraw do oblężonych w ostatnim tygodniu przed Świętami centrów handlowych. Zarówno na wsi, jak i w miastach podobny odsetek badanych zamierza w tym roku kupić prezenty gwiazdkowe w Internecie. Rośnie także popularność serwisów zakupów grupowych (w miastach >500 tys.: z 4% do 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem) – odbywa się to częściowo kosztem sklepów internetowych czy serwisów aukcyjnych. Łącznie aż 35% respondentów deklaruje, że kupi prezenty gwiazdkowe w sieci (w porównaniu do 31% w ubiegłym roku).

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MyDeal.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »