Dom » Nieruchomość

Mieszkanie od dewelopera - dlaczego warto?

Mieszkanie od dewelopera - dlaczego warto?
Zobacz więcej zdjęć »
Zakup mieszkania to dla wielu z nas najważniejsza i najtrudniejsza decyzja w życiu. Tym bardziej, gdy wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, który będziemy spłacać przez kilkadziesiąt lat. Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Najpierw warto określić własne potrzeby, a po wybraniu oferty zweryfikować wiarygodność firmy budującej mieszkania.

Na rynku nieruchomości dostępne są mieszkania z rynku wtórnego i pierwotnego. Te pierwsze to lokale używane, często do remontu. Natomiast na rynku pierwotnym dostępne są mieszkania nowe, dopiero wybudowane lub będące w realizacji, czyli takie, które powstaną w najbliższej przyszłości. Polacy, jeśli mają takie możliwości finansowe, często wybierają lokale od dewelopera, które mogą samodzielnie wykończyć i urządzić według własnego gustu. Dodatkowo duże znaczenie ma dobra lokalizacja oraz nowoczesna i rozbudowana infrastruktura.Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Wiele osób nawet nie rozpatruje zakupu mieszkania używanego, tylko od razu szuka lokalu nowego z rynku pierwotnego. W nowoczesnym, dopiero wybudowanym budynku pomieszczenia są bardziej estetyczne i lepiej rozplanowane (np. inwestycje przy ulicy Piasta Kołodzieja w Krakowie). Nowe osiedla mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę mieszkaniową (place zabaw, podjazdy, parkingi) oraz windy, które ułatwiają mieszkańcom dostanie się na wyższe kondygnacje budynku. Dodatkowo zakup mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z niskimi kosztami użytkowania (np. lepsza termoizolacja). Decydując się na taką inwestycję, możemy liczyć na szeroki wybór ofert mieszkaniowych w różnych lokalizacjach miasta oraz o różnym metrażu i standardzie. Jak znaleźć mieszkanie na rynku pierwotnym?

Większość nowych inwestycji powstaje w atrakcyjnych lokalizacjach. Deweloper wybiera miejsca dobrze skomunikowane z centrum, w otoczeniu zieleni i w pobliżu strategicznych punktów na mapie miasta. Dodatkowym atutem zawsze jest optymalnie przygotowana infrastruktura i ciekawie zagospodarowany teren wspólny.

Planując kupno mieszkania na rynku pierwotnym, najpierw powinniśmy określić lokalizację, w jakiej chcielibyśmy zamieszkać. Następnie warto sprawdzić nowo powstające inwestycje deweloperskie i dostępność lokali w tych nieruchomościach. Bardzo ważne jest określenia metrażu mieszkania oraz ceny, jaką możemy zapłacić za lokal. Jeśli ustalimy te kryteria i znajdziemy wymarzone cztery kąty, warto sprawdzić inwestycję oraz dewelopera za nią odpowiedzialnego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie mieszkania należy dokładnie zapoznać się z prospektem informacyjnym, który musi sporządzić deweloper do każdej inwestycji. Tam znajdziemy szereg informacji o projekcie oraz niezbędne dokumenty, harmonogram realizacji i standard wykończenia lokalu, a także cenę wybranej nieruchomości. 

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Dobra lokalizacja, nowoczesne budownictwo, tereny zielone, infrastruktura oraz parking to atuty, które mogą przekonać do wyboru oferty dewelopera. Duże znaczenie ma także komunikacja oraz cena nieruchomości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »