Dom » Budownictwo

Mieszkanie „pod klucz” – kiedy się opłaca?

Mieszkanie „pod klucz” – kiedy się opłaca?
Zobacz więcej zdjęć »
Zależy ci na tym, aby kupić mieszkanie, ale obawiasz się poszukiwania ekipy wykończeniowej, która będzie miała zająć się jego wykończeniem? Zależy ci na tym, aby przeprowadzić się do niego szybko? W takim przypadku dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usługi wykończenia mieszkania „pod klucz”.

Teraz oferuje ją coraz więcej deweloperów.

Mieszkania najczęściej sprzedawane są w stanie deweloperskim Oznacza to, że w cenie nieruchomości znajdują się tylko podstawowe prace wykończeniowe, w tym montaż drzwi zewnętrznych, okien, parapetów, wykonanie wylewek na podłodze oraz tynków na ścianach. Klient musi już we własnym zakresie zatroszczyć się o dalsze prace, w tym kładzie podłóg, malowanie ścian, kafelkowanie, montaż ceramiki i armatury w łazience.

Lokal w standardzie deweloperskim możemy wykończyć samodzielnie. Możemy też zdecydować się na ekipę, która będzie mogła zająć się wszystkim. Niestety, tutaj sprawa może się skomplikować. Nie każda ekipa zapewnia obsługę na najwyższym poziomie i wtedy, gdy nie trafimy w dziesiątkę z jej wyborem, może się okazać, że nasze nowe mieszkanie nie będzie idealne. Krzywe kafelki, niedoróbki w wykończeniu podłóg, źle zamontowane drzwi wewnętrzne, ponadto opóźnienia – to tylko kilka zagrożeń.

Dlatego atrakcyjną alternatywą jest zakupienie mieszkania wykończonego „pod klucz”. W tym przypadku prace wykonuje ekipa dewelopera w czasie do koło 2 miesięcy od oddania mieszkania w stanie deweloperskim. Możemy kupić wykończenie w jednej z najbardziej odpowiadających nam wersji z katalogu. Ceny to od około 400 do ponad 1000 złotych za metr kwadratowy.

Wykończone „pod klucz” mieszkania w Poznaniu na sprzedaż oraz w innych miastach to dobry wybór dla tych, którym zależy na komforcie oraz czasie. Nie musimy wtedy samodzielnie szukać ekipy, dozorować jej, nie musimy też wybierać samodzielnie materiałów w sklepach, ponieważ wystarczy, że wskażemy je w katalogu. Poza tym cena wykończenia może być skredytowana. To wszystko powoduje, że wykończenie pod klucz to także atrakcyjna alternatywa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »