Społeczeństwo » Społeczeństwo

Milion uczniów zna zasady udzielania pierwszej pomocy!

Milion uczniów zna zasady udzielania pierwszej pomocy!
Zobacz więcej zdjęć »
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach prowadzonego od 2006 roku programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować przeszkoliła już ponad milion dzieci!

To ogromny sukces, który bardzo nas cieszy, ale nie zamierzamy spoczywać na laurach. Wciąż są jeszcze szkoły, w których dzieci nie potrafią udzielać pierwszej pomocy i nie wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Chcemy to zmienić - mówi koordynator Programu Ratujemy i Uczymy Ratować - Jacek Pawuska.

Instruktorzy WOŚP każdego tygodnia przeprowadzają 6 szkoleń na terenie całej Polski. Biorą w nich udział nauczyciele nauczania początkowego, którzy następnie zdobytą wiedzę przekazują uczniom. Fundacja, oprócz nauki, zapewnia także wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć wśród uczniów. Każda ze szkół biorących udział w programie otrzymuje profesjonalne fantomy - manekiny do ćwiczeń, podręczniki dla ucznia, podręcznik dla nauczyciela, płyty DVD, a także tekturowe telefony dla dzieci.

Akcję Ratujemy i Uczymy Ratować Fundacja WOŚP rozpoczęła w 2006 roku. Do dnia dzisiejszego w ramach Programu przeszkolonych zostało 14 467 nauczycieli z 7 589 szkół podstawowych.

Oznacza to, że Programem objętych jest już ponad milion polskich dzieci!

W styczniu 2008 Program „Ratujemy i Uczymy Ratować" został objęty honorowym patronatem Pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.

Nasz program został doceniony także przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i środowisko nauczycielskie. W 2007 roku otrzymaliśmy bardzo ważne i cenne dla nas nagrody:

- Inicjatywa Edukacyjna roku 2007

- Przyjaciel Szkoły 2007  - Jurek Owsiak

Więcej na temat Programu przeczytacie na naszych stronach internetowych:
www.wosp.org.pl/uczymyratowac.

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego filmu o programie: kliknij TU.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »