Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Minichamps i IXO - porównanie marek od modeli metalowych

Minichamps i IXO - porównanie marek od modeli metalowych
Zobacz więcej zdjęć »
Minichamps i IXO to dwie renomowane marki produkujące realistyczne modele metalowych aut dla małych i dużych kolekcjonerów. Co je różni, a w czym są podobne?

Metalowe samochody to zabawki, które są uwielbiane przez małych chłopców oraz doceniane przez dorosłych mężczyzn.

Na świecie istnieje mnóstwo marek zajmujących się produkcją miniaturowych aut. Jednak tylko niektóre z nich można śmiało nazwać potentatami w tej branży.

Z pewnością zaliczymy do nich producentów takich, jak Minichamps czy IXO.

Obie firmy zajmują się wytwarzaniem modeli od wielu lat. Każda z nich dokłada wszelkich starań, by jej asortyment zachwycał odbiorców, gwarantując im ponadprzeciętną jakość.

Wszystkie samochody, zarówno repliki produkowane przez IXO, jak i Minichamps są bardzo realistycznym odwzorowaniem pojazdów, z jakimi możemy spotkać się w prawdziwym życiu.

Są precyzyjnie malowane i dopracowywane w najdrobniejszych szczegółach. Można jednak zaobserwować pewną różnicę w zakresie oferty obu marek.

Firma IXO może poszczycić się tym, że jej produkty nie są wytwarzane na masową skalę, co znacznie podnosi ich wartość. Każda pozycja jest wykonywana równie pieczołowicie, a szczególna uwaga przywiązywana do jej wykończenia powoduje, że miniaturowe samochody tej marki mają charakter typowo kolekcjonerski.

IXO skupia się na produkcji modeli aut sportowych, które są uznawane za najszybsze i najlepsze na świecie. Natomiast Minichamps swoją dokładność produkcji pokazuje poprzez fakt, że każdy model tworzony jest na bazie autentycznego planu konstrukcji realnych pojazdów. Marka nie ogranicza się do modeli sportowych.

W ofercie Minichamps nie brakuje samochodów codziennych, starszych i nowszych modeli, co powoduje, że stają się jeszcze większą gratką dla kolekcjonerów, ale są również wspaniałą zabawką dla dzieci w różnym wieku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

obserwator

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Maxi 2012-12-01 10:43:09

    fajny artykulik, dzięki


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »