Motoryzacja » Transport

Mirent stawia na rozwój!

Mirent stawia na rozwój!
Zobacz więcej zdjęć »
Mirent to pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów Eco. Trend jak najbardziej na czasie, wszyscy chcą być Eco. Czy nadal będą Państwo podążali tym trendem? Zapytaliśmy Michała Michaliszyna prezesa zarządu Mirent.

MM: Jak najbardziej. Pomysł na wypożyczalnię Eco samochodów był strzałem w dziesiątkę. Wykorzystaliśmy lukę na rynku i naszą ofertę zaadresowaliśmy do świadomych odbiorców, którym tak jak i nam zależy na ochronie środowiska. Stąd w naszej ofercie samochody Hybrydowe oraz LPG. Od momentu powstania firmy, a więc już od 2011 roku nasza misja oparta była o wartości kładące nacisk na ekologię, dlatego wszystkie dostępne u nas samochody spełniają najwyższe normy środowiskowe. Eco to nie tylko Ekologia ale również Ekonomia, zależało nam na zaoferowaniu samochodów o niskim zużyciu paliwa. Dla naszych klientów udostępniliśmy Eko kalkulator, który w prosty sposób pokazuje szacunkowy koszt przejechania określonej ilości kilometrów i pozwala porównać różne modele samochodów ułatwiając w ten sposób wybór.

Jakie macie plany rozwoju na ten rok?

MM: Jesteśmy na etapie zatrudniania nowych pracowników w każdym z naszych pięciu oddziałów w największych miastach w Polsce, ponadto pracujemy nad uproszczeniem formalności do minimum, a także skróceniem czasu wydawania samochodów. Cały czas pracujemy nad wymianą floty samochodów, aby oferować naszym klientom jak najnowsze auta. Obserwujemy rynek aut elektrycznych i niewykluczone, że w najbliższym czasie poszerzymy właśnie o nie naszą ofertę wynajmu.

Dużą szansę na rozwój widzimy w segmencie b2b, stąd też nabór nowych pracowników, aby zapewnić klientom korporacyjnym profesjonalną obsługę. Obserwujemy od dłuższego czasu, że przedsiębiorcy stawiają na wynajem długo lub średnioterminowy zamiast kupować auto. Wynajmując u nas samochód na firmę w cenie wypożyczenia uwzględnione zostały min. serwis, opony sezonowe, samochód zastępczy na czas awarii oraz pełen pakiet ubezpieczenia wraz z rozliczaniem szkód komunikacyjnych.

Kiedy najczęściej firmy korzystają z wynajmu aut?

MM: Wynajem dla firm jest korzystny jeżeli np. zwiększają zatrudnienie np. o pracowników sezonowych, albo wykonujących pracę kontraktową lub na zlecenie gdzie przemieszczanie się jest niezbędne. Z wynajmu korzystają również przedsiębiorstwa w momencie ekspansji na inne rejony kraju, często odległe od siedziby firmy.

Jakie są jeszcze korzyści dla firm?

MM: Najważniejsza korzyść to możliwość długoterminowego korzystania z samochodu bez konieczności kupowania go. Można szybko przemodelować ilość floty w firmie zwiększyć lub zmniejszyć ilość pojazdów, wymienić samochody na inne w razie konieczności, także w trakcie trwania umowy. Niewątpliwie korzyścią dla wielu firm jest brak konieczności wpłacania początkowego wkładu własnego oraz możliwość wliczania kosztu wynajmu w koszty uzyskania przychodu firmy.

Nasi klienci mają  możliwość wyboru samochodów z całego nasze parku pojazdów. Mają gwarancję najmu nowych, nie starszych niż 12 miesięcy, dobrze wyposażonych aut. Oferta wynajmu długoterminowego jest przez nas przygotowywana dla każdego klienta indywidualnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »