Rozrywka i wypoczynek » Sport

MISTRZOWIE ŚWIATA W BOKSIE BĘDĄ WALCZYĆ W RACIBORZU

MISTRZOWIE ŚWIATA W BOKSIE BĘDĄ WALCZYĆ W RACIBORZU
Zobacz więcej zdjęć »
Co najmniej od starcia Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko publiczność w Polsce nie oglądała pojedynku lepszych bokserów od tych, którzy już w najbliższy piątek przyjadą do Raciborza. W ringu zobaczymy m.in. brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie i mistrzów świata.

Związane z tym emocje z pewnością spotęguje fakt, że tym razem areną walk będzie... hala produkcyjna RAFAKO S. A., gdzie na co dzień w huku maszyn i snopach iskier kształtują się elementy kotłów energetycznych!

 W najbliższy piątek, 22 listopada, w Raciborzu (woj. śląskie) odbędzie się międzynarodowy mecz bokserskich drużyn narodowych Polski i Kuby w ramach nowego sezonu ligi World Series of Boxing.  Zawodnicy Hussars Poland i Cuba Domadores skrzyżują rękawice w ringu, specjalnie na tę okazję ustawionym na terenie hali produkcyjnej RAFAKO. W drużynie kubańskiej zobaczymy m.in. aż dwóch tegorocznych mistrzów świata: Lazaro Jorge Alvarez Estrada (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie), Julio Cesare La Cruz oraz finalistę MŚ - Arisnoidys Despaigne Despaigne.

- Obiecywaliśmy naszym kibicom pięściarzy z najwyższej półki i takich dostaną! Nasi zawodnicy na pewno się ich nie przestraszą i wyjdą wygrać przed własną publicznością.  - mówi Jarosław Kołkowski, szef Hussars Poland, drużyny narodowej występującej w lidze WSB.

Choć impreza ma charakter zamknięty, gdyż przeznaczona jest wyłącznie dla pracowników RAFAKO, miłośnicy dobrego boksu będą mogli na żywo oglądać pojedynki pięściarzy dzięki transmisji w TVP Sport oraz w kanale World Series Boxing w internetowym portalu YouTube. Skróty walk pojawią się też w programach informacyjnych TVP.

- Walka polskich bokserów z zawodnikami tej klasy jest niewątpliwie wydarzeniem niezwykłej rangi. Sceneria, w jakiej zostanie rozegrana jest nietypowa i z pewnością doda dramaturgii i niepowtarzalnego klimatu toczonym pojedynkom. Dzięki temu, bez względu na wynik starć, będziemy świadkami wyjątkowego widowiska – mówi Piotr Karaś, dyrektor biura marketingu RAFAKO S.A. z Raciborza, firmy, która jest największym europejskim producentem urządzeń i elementów kotłowych dla energetyki.

Boks jest dyscypliną olimpijską, w której Polacy odnieśli sporo sukcesów, zdobywając ponad 40 medali. W panteonie sław są m.in. Jerzy Kulej, Ryszard Tomczyk, Jerzy Rybicki czy Zbigniew Pietrzykowski.

Drużyny z ligi WSB mają akredytację Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Oznacza to, że w gronie zawodników Hussars Poland są potencjalni członkowie kadry olimpijskiej a być może nawet olimpijscy mistrzowie. - Tradycje wspierania sportowców przez RAFAKO nie są nowe. Warto tu wspomnieć choćby o Justynie Kowalczyk, która od kilku sezonów jest niekwestionowaną królową nart. RAFAKO zaczęło sponsorować ją w czasach, gdy była dopiero dobrze rokującą zawodniczką i wspiera ją do dziś. – dodaje Piotr Karaś z RAFAKO.  Cele przedsięwzięcia, jakim jest prowadzenie drużyny narodowej w ramach ligi WSB, to m.in. zbudowanie silnej reprezentacji kraju, zdolnej nawiązywać równorzędną walkę i zdobywać medale na największych turniejach bokserskich na świecie, w tym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., stworzenie reprezentantom Polski jasnego programu rozwoju kariery sportowej i powrót do najlepszych polskich tradycji w tej dyscyplinie sportu.

Hussars Poland w lidze WSB startuje drugi rok. W ubiegłym sezonie (2012/2013) drużyna awansowała do ćwierćfinału, pokonując po drodze takie zespoły jak Russia Boxing Team czy Mexico Guerreros. W Raciborzu Polskę reprezentować będą Grzegorz Kozłowski (52 kg), Mateusz Polski (60 kg), Rafał Perczyński (69 kg), Paweł Stępień (81 kg) oraz Sergiej Werwejko (+91 kg). Stoczą pięć pojedynków. Gale (mecze) WSB organizowane są w różnych miastach Polski.

WSB to międzynarodowa liga boksu zawodowego, w której bokserzy reprezentujący 12 drużyn z całego świata konkurują ze sobą podczas gal bokserskich organizowanych w formie meczów. W skład drużyny wchodzą zawodnicy zachowujący prawa tzw. „amatorów” oraz wybrani bokserzy zawodowi. Walki odbywają się na zasadach boksu zawodowego i tak są promowane (brak koszulek, brak kasków i system punktowy tzw. „10 must”).
Liga jest własnością Międzynarodowego Związku Bokserskiego (International Boxing Association, d. Association Internationale de Boxe Amateur – AIBA). AIBA jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) i zrzesza wszystkie krajowe związki bokserskie z całego świata, w tym Polski Związek Bokserski (PZB). Dzięki temu bokserzy AIBA, także zawodowcy programu AIBA Pro-Boxing (APB), uzyskują prawo udziału w Igrzyskach Olimpijskich.
Raciborska gala odbędzie się 22 listopada na terenie RAFAKO. Początek transmisji w TVP Sport planowany jest na godz. 20.15. Dzień wcześniej, 21 listopada w Hotelu Polonia, w Raciborzu, o godz. 13.00 odbędzie się oficjalne ważenie zawodników oraz konferencja prasowa.
* * *

Fight Cards: Hussars Poland - Cuba Domadores
1. Waga 52kg: Grzegorz Kozłowski (rez. Mariusz Koch) - Gerardo Manuel Cervantes Tejeria (rez. Jorge Luis Cordero Parlay)
2. Waga 60kg: Mateusz Polski (rez. Dawid Michelus) - Lazaro Jorge Alvarez Estrada
3. Waga 69kg: Rafał Perczyński (rez. Ireneusz Zakrzewski) - Arisnoidys Despaigne Despaigne
4. Waga 81kg: Paweł Stępień (rez. Piotr Podłucki) - Julio Cesar La Cruz Peraza
5. Waga 91+: Sergiej Werwejko (rez. Arkadiusz Toborek) - Yoandi Toirac Ortega (rez. Jose Angel Larduet Gomez).

Więcej informacji:
http://www.hussarspoland.com/

* * *
RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

* * *
KONTAKT:
www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik
alekdandradik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 032 724 28 84
fax 032 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »