Technologie » Komputery

Mity wdrożeniowe, czyli co właściciel firmy powinien wiedzieć zanim kupi ERP?

Wdrożenie ERP jest niewątpliwie ogromną szansą dla firmy decydującej się na implementację systemu IT tej klasy. Korzyści w postaci zintegrowania informacji, zdefiniowania i uporządkowania procesów, czy optymalizacji zasobów firmy - są nie do przecenienia.

Jednak managerowie i właściciele biorący udział we wdrożeniu nie zawsze wiedzą, na co tak naprawdę się decydują. Wdrożenie systemu ERP to przecież ogromny wysiłek ze strony przedsiębiorstwa, a firma wdrożeniowa ma za zadanie tylko pokierować całym tym procesem. Z jakimi mitami wdrożeniowymi stykają się konsultanci wdrożeniowi?

Mit nr 1: „Kupiliśmy system i… mamy temat z głowy!”

Samo zapłacenie faktury za licencje sprawy nie załatwia. Nie wystarczy kupić odkurzacz by mieć czysto w mieszkaniu. Trzeba nauczyć się go obsługiwać i zacząć używać. Podobnie jest z systemem ERP.

Wdrożenie systemu to proces wymagający aktywności zarówno ze strony firmy wdrożeniowej, jak i klienta. Profesjonalna firma wdrożeniowa zaczyna od analizy przedwdrożeniowej. Na tym etapie rozpoznaje się potrzeby firmy i zaleca stosowne rozwiązania. Następnie sukcesywnie realizuje się cele w niej założone.

Managerowie często nie zdają sobie sprawy, że wdrożenie systemu to duży wysiłek organizacyjny ze strony firmy, wiążący się w początkowym okresie ze zwiększonym nakładem pracy. Aby wszystko doprowadzić do właściwego porządku trzeba ponieść wysiłek związany z nauczeniem się nowych narzędzi i oswoić się ze zmianami. To wszystko wymaga czasu i cierpliwości, dlatego okres przejściowy bywa uciążliwy zarówno dla kadry zarządzającej, jak i pracowników, przyzwyczajonych do starych metod działania. 

Czytaj całość artykułu tutaj:  Mity wdrożeniowe, czyli co właściciel firmy powinien wiedzieć zanim kupi ERP?Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »