Gospodarka » Żywność

Młoda Kaczka Zagrodowa królową stołu!

Młoda Kaczka Zagrodowa królową stołu!
Zobacz więcej zdjęć »
Soczysta kaczka z jabłkami i słodką żurawiną jest potrawą, która króluje na polskich stołach przy okazji wielu uroczystości. Tworząc kulinarny majstersztyk, warto sięgnąć po najwyższą jakość, którą proponuje firma Sedarw postaci Młodej Kaczki Zagrodowej z Podlasia.

Kaczka to jeden z najszlachetniejszych rodzajów drobiu. Przygotowane z niej potrawy są prawdziwą ucztą dla podniebienia, dzięki niepowtarzalnym walorom smakowym. Mimo pieczenia, mięso kacze zachowuje soczystość i kruchość. Ponadto, bogate w białko, fosfor, żelazo, potas i witaminy z grupy B nie tylko suplementuje dietę, ale też zaspokaja potrzeby naszego organizmu. Aby w pełni korzystać z walorów smakowych i odżywczych mięsa kaczego, warto przy zakupie zwrócić uwagę na pochodzenie drobiu oraz sposób produkcji.

 

Delikatna Młoda Kaczka Zagrodowa z Podlasia produkowana przez firmę Sedar (GrupaDROSED) z powodzeniem poddaje się procesom smażenia, duszenia, pieczenia oraz gotowania. Spośród innych kaczek wyróżnia ją najwyższej jakości mięso, uzyskane dzięki tradycyjnemu chowowi i spełnieniu przez producenta restrykcyjnych norm.

 

Sedar przykłada dużą wagę do wysokich standardów i bezpieczeństwa produkcji. Firma stworzyła własną, specjalną mieszankę paszową, w której nie używa surowców modyfikowanych genetycznie (GMO). Pasza kaczek oparta jest w 100% na składnikach roślinnych. Jej podstawą są zboża (pszenica, kukurydza, słonecznik, otręby pszenne), soja i oleje niemodyfikowane genetycznie, a także witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Całkowicie wyeliminowano produkty pochodzenia zwierzęcego, tj. hemoglobinę, białka mleka oraz tłuszcz zwierzęcy.

 

Na wysoką jakość mięsa Młodej Kaczki Zagrodowej z Podlasia wpływa również chów zwierząt na ściółce z dostępem do wolnego wybiegu. Drób pochodzi z małych, rodzinnych gospodarstw zlokalizowanych na ekologicznie czystych terenach „Zielonych Płuc Polski”. Kaczki mają więcej miejsca do poruszania się, dostęp do naturalnego światła oraz korzystają ze świeżego powietrza. Tucz trwa minimum 49 dni. W przypadku standardowej kaczki jest on znacznie krótszy i wynosi od 40 do 42 dni. Ponieważ Młoda Kaczka Zagrodowa z Podlasia chowana jest dłużej i w lepszych warunkach, otrzymane z niej mięso jest kruche, sprężyste oraz mniej tłuste.

 

Z kaczki można przygotować dania na każdą okazję. Mięso kacze doskonale komponuje się z owocami – jabłkami, brzoskwiniami i pomarańczami. Kaczkę możnarównież nadziać ziemniakami, kaszą gryczaną lub w wersji bardziej wykwintnej cielęciną. Regionalnym daniem, popularnym na Kaszubach, jest kaczka po pomorsku. Do jej przygotowania jako farszu używa się wieprzowiny, jabłek oraz suszonych śliwek.

 

Młoda Kaczka Zagrodowa z Podlasia dostępna jest w sklepach Auchan oraz Stokrotce od czerwca 2014 r. w cenie ok. 17 zł/kg.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »