Rozrywka i wypoczynek » Sport

Młody tenisista będzie reprezentować Polskę w turnieju w Paryżu

Młody tenisista będzie reprezentować Polskę w turnieju w Paryżu
Zobacz więcej zdjęć »
Martyn Pawelski z klubu sportowego Mostostal Zabrze zwyciężył w polskim turnieju LONGINES Future Tennis Aces 2017 i wraz z opiekunem pojedzie na światowe finały LFTA w Paryżu, które odbywają się w trakcie trwania turnieju wielkoszlemowego Roland Garros.

W dniach 8 i 9 kwietnia 2017 ośmiu najlepszych zawodników z Polski, urodzonych po 4 czerwca 2004, walczyło w podwarszawskim klubie Europejskie Centrum Tenisa w turnieju zorganizowanym przez markę szwajcarskich zegarków LONGINES i Polski Związek Tenisowy. W półfinale Martyn Pawelski z klubu KS Mostostal Zabrze pokonał Michała Włodarczyka  z klubu ST Matchpoint w Komorowie 4/0 1/4 4/1 a Fryderyk Lechno-Wasiutyński z klubu PRS Fair Playce Poznań pokonał Maksymiliana Rogowskiego z klubu SKT Centrum Bydgoszcz 5/4(1) 4/1. W finale spotkali się zawodnicy Martyn Pawelski oraz Fryderyk Lechno-Wasiutyński i to właśnie Martyn po bardzo zaciętym, wyrównanym pojedynku odniósł zwycięstwo 5/4(5) 5/3, dzięki czemu będzie reprezentować Polskę w tegorocznym finale LONGINES Future Tennis Aces 2017 w Paryżu, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2017 w trakcie French Open.

 

Z racji na silną pozycję w świecie tenisa, Polska już od kilku lat jest jednym z niewielu krajów świata, które posiadają swoją reprezentację na prestiżowym turnieju LONGINES Future Tennis Aces. Ideą turnieju jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. W tym roku udział weźmie 20 państw, z których najlepszy zawodnik otrzyma specjalne stypendium Longines do 16-go roku życia.

 

LONGINES jest Oficjalnym Partnerem i Oficjalnym Chronometrażystą Roland-Garros od 2007 roku. Marka z dumą wspiera ten światowej sławy turniej, który doskonale reprezentuje jej największe wartości: Elegancję, Tradycję i Emocje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Longines_Poland

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »