Technologie » Internet

Mobilna strona internetowa – czym powinna się charakteryzować

Mobilna strona internetowa – czym powinna się charakteryzować
Zobacz więcej zdjęć »
Dzisiaj, w dobie zmniejszających się coraz bardziej urządzeń służących do surfowania po internecie, coraz większe znaczenie maja strony mobilne.

Dzisiaj nie ma już chyba osoby, która nie posiadałaby w domu co najmniej jednego komputera i smartfona, czyli telefonu komórkowego nowej generacji. Coraz więcej osób sięga również po tablety i innego rodzaju urządzenia mobilne. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują i lubią być cały czas w kontakcie ze światem. Twórcy stron internetowych np. labcreation.pl dostrzegają ten trend i coraz więcej stron oprócz pełnej wersji posiada również wersje mobilną.

Mobilna strona internetowa - co to takiego?
Wiadomo już, że strony mobilne są dedykowane dla takich urządzeń jak tablet czy smartfon. Powinny one cechować się przede wszystkim lekkością i szybkością. Dzięki można je szybko przeglądać na urządzeniach mobilnych. Dlatego też niekiedy mobilne strony internetowe nazywa się stronami lajt. Posiadają one o wiele skromniejszą grafikę i przekazują przede wszystkim najważniejsze informacje. Przeznaczone są bowiem dla użytkowników mobilnych, którzy przeglądają sieć w poszukiwaniu konkretnych informacji. Oprócz tego dobrze zaprojektowana strona internetowa powinna pobierać jak najmniejsze ilości danych, aby nie obciążać za mocno transferu. Oczywiście jest to możliwe dzięki odpowiedniej optymalizacji strony.

Optymalizacja to podstawa
Optymalizacja strony do wersji mobilnej pozwala więc na szybsze poruszanie się po niej. Umożliwia szyki dostęp do najważniejszych informacji. Ponadto obsługa takiej strony jest intuicyjna, co również przekłada się na szybkość jej obsługi. Jak jednak tworzy się taką stronę mobilną? Strony tego rodzaju najlepiej tworzy się od podstaw, gdyż wówczas można dostosować ich parametry do potrze wybranych urządzeń mobilnych. Dobrą i powszechnie stosowaną obecnie praktyką jest tworzenie dla nowej strony subdomeny. Dlatego strony mobilne noszą nazwy takie jak m.nazwadomeny.pl, mobile.nazwadomeny.pl czy lajt.nazwadomeny.pl. Wówczas od razu widać, że dana strona jest stroną mobilną. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że do subdomeny łatwiej jest przekierować osobę, która wprowadziła w wyszukiwarkę adres klasycznej strony www.

Nowoczesne strony mobilne
Obecnie coraz więcej firm stawia na unifikowanie wyglądu swoich stron, tak aby nie trzeba było osobno tworzyć stron dla użytkowników komputerowych i stron mobilnych. Jednak eksperci sugerują, aby strony mobilne tworzyć zupełnie osobno. Podczas projektowania siatki nawigacji na takiej stronie warto pamiętać, że osoby, który korzystają ze smartfonów posługują się przede wszystkim jednym palcem. Dlatego też poszczególne elementy nawigacyjne na stronie mobilnej powinny mieć rozmiar około 45 pikseli. To znacznie ułatwia poruszanie się po stronie internetowej. Warto przy tym zrezygnować z dużej liczby obrazków, filmów i aplikacji, aby strony mobilnej nie obciążać zbyt mocno. W tym przypadku im prostsza ona jest, tym lepiej dla użytkowników.

Sprwdź to tworzenie stron internetowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

labcreation

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »