Dom » Budownictwo

Moc innowacji w dwóch kolorach - przewody nkt instal PLUS YDYp

Moc innowacji w dwóch kolorach - przewody nkt instal PLUS YDYp
Zobacz więcej zdjęć »
W budownictwie mieszkaniowym stosuje się coraz więcej urządzeń, co skutkuje potrzebą prowadzenia większej liczby obwodów zasilających. Aby ułatwić pracę instalatorom, firma nkt cables wprowadziła przewody nkt instal PLUS YDYp z funkcjonalną identyfikacją kolorystyczną.

Jeszcze trzydzieści lat temu projekt domowej instalacji ograniczał się często do kilku obwodów, zasilających odpowiednio oświetlenie i gniazda elektryczne. Obecnie w gospodarstwach domowych użytkuje się dużą liczbę urządzeń wyposażonych w rozbudowane systemy elektroniczne. Pomimo swojej energooszczędności, mogą w niektórych przypadkach pobierać więcej mocy niż ich starsze wersje. Na rynku pojawiły się ponadto nowe urządzenia, takie jak: płyty indukcyjne, mikrofalówki czy komputery, które wymagają instalacji odrębnych obwodów i gniazd. Stworzenie rozbudowanej instalacji, która będzie bezpieczna i wygodna w eksploatacji, zarówno dla mieszkańców, jak i serwisantów, to duże wyzwanie wymagające doświadczenia oraz innowacyjnych technologii. Jedną z nich są przewody instalacyjne nkt instal PLUS YDYp z oznaczeniami kolorystycznymi ułatwiającymi identyfikację obwodów oświetlenia i gniazd wtyczkowych.

Prace instalacyjne w nowych barwach
Większość dostępnych na rynku przewodów posiada jednolity kolor, a ich rodzaj i przekrój można rozróżnić tylko na podstawie umieszczonego na oponie oznakowania. W rezultacie zarówno na etapie układania przewodów, serwisowania czy ewentualnych przeróbek instalacji rozpoznanie przekroju i poszczególnych obwodów może być problematyczne, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Opracowana przez firmę nkt cables czytelna identyfikacja kolorystyczna dla dwóch podstawowych przekrojów przewodów płaskich stosowanych w budownictwie znacznie ułatwia i przyspiesza prace instalacyjne. Po kolorze zielonym można rozpoznać przewód nkt instal PLUS YDYp 450/750 o przekroju 3x2,5 mm² do zasilania gniazd elektrycznych, natomiast kolorem niebieskim oznaczono przewód nkt instal PLUS YDYp 450/750 3x1,5 mm² do zasilania oświetlenia. Podłużne paski biegnące wzdłuż przewodu pozwalają od razu rozpoznać jego przekrój, bez potrzeby analizowania oznaczeń literowych i cyfrowych. Dodatkowo lokalizacja barwnych pasków od strony żyły ochronnej pozwala ustalić jej położenie, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia żył fazowych przy obróbce. Innowacyjne produkty nkt cables można rozpoznać po unikalnych, transparentnych opakowaniach z kolorystycznymi oznaczeniami.

Technologia zasilana doświadczeniem
Instalacja elektryczna jest zazwyczaj niewidoczna na zewnątrz, jednak jako element wbudowany trwale w strukturę budynku, powinna służyć bezawaryjnie przez pokolenia. Warto pamiętać, że od jakości zastosowanych materiałów zależy nie tylko efektywne dostarczanie prądu, lecz również bezpieczeństwo użytkowników. Przewody nkt cables instal PLUS są wykonywane najlepszej jakości materiałów i w oparciu o innowacyjną technologię produkcji, dzięki której produkt posiada bardzo długą żywotność i doskonałe właściwości użytkowe. Wolne przestrzenie wokół żył w przewodach nkt instal PLUS umożliwiają ich wzdłużne przemieszczanie się, co jest ułatwieniem zwłaszcza przy prowadzeniu przewodu na zakrętach. Żyły układają się swobodnie i nie powodują żadnych wybrzuszeń. „Płaszczowa" budowa opony w produktach nkt instal PLUS ma jeszcze jedną zaletę. Charakterystyczne rowki widoczne na powierzchni przewodu w połączeniu z identyfikacją kolorystyczną pozwalają bezbłędnie określić dokładne położenie poszczególnych żył. Przewody instalacyjne nkt instal PLUS YDYp 450/750 są dostępne tylko w dobrych hurtowniach elektroenergetycznych na terenie Polski.

# # #


O firmie nkt cables
Firma nkt cables to wiodący dostawca produktów dla sektora elektroenergetycznego na całym świecie. Projektuje i produkuje najwyższej jakości kable i przewody dedykowane infrastrukturze elektroenergetycznej, budownictwu, kolejnictwu i motoryzacji. Firma nkt cables w Polsce posiada zakład produkujący przewody instalacyjne i kable elektroenergetyczne do 1 kV, oferuje asortyment do wszystkich wyżej wymienionych sektorów.


Więcej informacji o firmie nkt cables można uzyskać pod adresem www.nktcables.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »