Gospodarka » Maszyny

MOCny start w karierę inżyniera z Konkursem ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową

MOCny start w karierę inżyniera z Konkursem ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową
Zobacz więcej zdjęć »
Laureaci poprzednich edycji konkursu są zgodni, że nie warto chować swoich prac dyplomowych do szuflad, lepiej zgłosić je na Konkurs ASTOR na Najlepszą Pracę Dyplomową.

Przed osobami biorącymi udział w konkursie otwierają się bowiem możliwości zdobycia ciekawej pracy, nawiązania kontaktów z ekspertami z branży, czy wreszcie wygrania nagrody pieniężnej. Firma ASTOR - organizator konkursu już po raz piętnasty zaprasza studentów kierunków technicznych oraz po raz drugi również uczniów szkół średnich o profilu technicznym do zgłaszania swoich prac.

Inicjatywa podjęta 15 lat temu przez firmę ASTOR ma na celu pogłębianie zainteresowań nowoczesnymi technologiami w tym automatyką, informatyką czy robotyką przemysłową już na etapie szkoły średniej oraz przygotowanie przyszłej kadry inżynierskiej do podjęcia pracy zawodowej. Co ważne, prezentowane projekty konkursowe często znajdują zastosowanie w realnych sytuacjach i bywają wdrażane w polskich przedsiębiorstwach. ASTOR zachęca przyszłych inżynierów do tworzenia prac dyplomowych, w oparciu o rozwiązania globalnych dostawców, z którymi współpracuje. Specjaliści z firmy służą uczestnikom konkursu wsparciem merytorycznym oraz udostępniają zaawansowane zaplecze technologiczne.


Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych czy stanowiskami zrobotyzowanymi. Przy ocenie prac konkursowych, jury kieruje się ich innowacyjnością, poziomem technicznego wykonania oraz możliwością wdrożenia w praktyce.

Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody pieniężne.
W kategorii szkół wyższych:

  • I miejsce, nagroda główna: 5 000 zł
  • II miejsce: 3 000 zł
  • III miejsce: 1 500 zł
 
W kategorii szkół średnich:
  • I miejsce, nagroda główna: 1 500 zł
  • II miejsce: 1 000 zł
  • III miejsce: 500 zł
 
 Konkurs Prac ASTOR został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w obszarze edukacyjnych działań CSR w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki.”

Prace należy zgłaszać do 10 października 2013 roku.

Zgłaszane prace wraz z wypełnionym formularzem  należy przesyłać e-mailem na adres:  konkursprac@astor.com.pl lub pocztą na adres:
 ASTOR Sp. z o.o.
"Konkurs prac dyplomowych"
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków


Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej http://edukacja.astor.com.pl/konkurs-astor.html

ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci podczas studiów mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych. 

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »