Dom » Wnętrza

Moduł termostatu xTool firmy Dornbracht do praktycznego montażu w linii prostej.

Moduł termostatu xTool firmy Dornbracht do praktycznego montażu w linii prostej.
Zobacz więcej zdjęć »
Elemental Spa, MEM, Symetrics oraz Tara firmy Dornbracht to synonimy wysokiej jakości wyposażenia łazienek, wychodzącego daleko poza tradycyjne standardy armatury.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych wylewek umywalkowych, wannowych czy prysznicowych przy użyciu wody kreują funkcjonalną, całościową estetykę wnętrza łazienki. Chcąc możliwie najbardziej uprościć montaż i skrócić czas instalacji podtynkowej, firma Dornbracht opracowała moduł xTool. Niekrzyżującymi się przewodami xTool, można podłączyć do trzech zaworów z dyskami ceramicznymi oraz kartusz termostatu, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego dopasowania całej instalacji. W przypadku bardziej rozbudowanego wyposażenia moduł można połączyć z kolejnym zaworem podtynkowym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nowoczesne natryski, usytuowane w ekskluzywnych wnętrzach, są często małymi oazami wellness: dysze górne, boczne i kaskadowe zapewniają pełen relaks. Dysze masujące i węże Kneippa – zapewniają natomiast świeżość ciała i umysłu. Aby ukryta w ścianie instalacja mogła gwarantować funkcjonalność oraz łatwą i bezpieczną obsługę, oprócz odpowiedniego rozplanowania konieczne jest fachowe wykonanie montażu. Polega ono na precyzyjnym poprowadzeniu przewodów i rozmieszczeniu elementów podtynkowych armatury, co zapewnia harmonijne wtopienie się natrysku w całościowy obraz łazienki.

Przy wykorzystaniu modułu termostatu xTool firmy Dornbracht zadanie to może zostać wykonane równie ekonomicznie, co niezawodnie. Nakładki montażowe pozwalają na łatwe mocowanie modułu wykonanego z odpornego na odcynkowanie mosiądzu, na surowej ścianie lub trawersie, jednocześnie wyznaczając pozycje montażowe zaworów oraz kartusza termostatu. Tym samym, zagwarantowane jest absolutnie idealne rozmieszczenie w poziomie lub w pionie do trzech zaworów oraz kartusza termostatu.

To samo dotyczy głębokości zabudowy – gwintowane rdzenie i tuleje zaworów można dowolnie skracać do pożądanej długości. Umożliwia to dopasowanie głębokości w promieniu do 40 mm.

Moduł xTool zapewnia nie tylko perfekcyjny wygląd instalacji, ale również ekonomiczny montaż. Aby zagwarantować prawidłowe działanie poszczególnych funkcji w dotychczasowych instalacjach, konieczne było podłączanie zaworów podtynkowych, termostatu oraz połączenie kurka czy odpływu z rurami o różnej długości. Było to czasochłonne, a dodatkowo - ze względu na krzyżujące się przewody - bardzo kosztowne. Stosując moduł xTool, można zredukować nakłady czasowe o około 70%, ponieważ oprócz samego podzespołu konieczne jest jedynie zainstalowanie standardowych przewodów doprowadzających oraz odprowadzających.

Przy powszechnie stosowanym ciśnieniu zasilającym wynoszącym 3 bary, połączonym z wysokowydajnym kartuszem termostatu firmy Dornbracht osiągnięte zostało maksymalne ciśnienie przepływu wynoszące do 50 litrów na minutę. Jest ono całkowicie wystarczające nawet przy rozbudowanych natryskach typu wellness, w których konieczne jest jednoczesne zasilenie dyszy górnej, ręcznej i czterech dysz bocznych.

Tak samo istotna jak wygląd oraz komfortowa obsługa jest - zwłaszcza w przypadku prysznica - niezawodna szczelność instalacji. Specjalnie dla modułu termostatu xTool, firma Dornbracht opracowała zestaw do montażu końcowego, który trwale chroni ściany przed wnikaniem wody. Po montażu modułu xTool odpowiednio dopasowany wodoodporny panel uszczelniający Kerdi osadzany jest w zaprawie. W ten sposób, w odróżnieniu do uszczelek z gumy porowatej stosowanych zazwyczaj tylko przy rozetach zaworów czy termostatów, ściany chronione są na dużej powierzchni przed wnikaniem wody, a tym samym przed uszkodzeniem.

Jednocześnie rozwiązanie to pozwala na stosowanie wyjątkowo małych rozet maskujących, które dodatkowo podkreślają zasadniczą linię wzorniczą armatur marki. Firma Dornbracht nawet w tym przypadku w najdrobniejszych szczegółach przemyślała estetykę – rozeta maskująca termostatu mocowana jest bez użycia nieestetycznych śrub i niemalże niewidocznie chroniona przed przekręceniem przy pomocy bolca blokującego.

Pakiet modułu termostatu xTool uzupełnia dwuczęściowy, łatwy do zamontowania element styropianowy służący do izolacji akustycznej i cieplnej. Ponadto, termostat wyposażony jest w zabezpieczenie przeciwpoparzeniowe. Ustawione fabrycznie na 38°C i wyregulowane przy montażu końcowym pod kątem warunków miejscowych, zapewnia przyjemną kąpiel nawet przy nieprawidłowej obsłudze termostatu. W przypadku, gdy konieczne będzie użycie wody o wyższej temperaturze w ramach dezynfekcji termicznej instalacji wody pitnej, fachowiec może ławo zwiększyć temperaturę ręcznie, po usunięciu blokady bezpieczeństwa.

Korzyści montażowe zastosowania modułu termostatu xTool docenione zostaną zarówno przy budowie nowych inwestycji, jak i przy remontach już istniejących. Dzięki możliwości regulacji głębokości zabudowy istnieje możliwość użycia tego modułu ze wszystkimi liniami armatur firmy Dornbracht. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »