Technologie » Komputery

Monitor ERP wspiera kluczowe procesy w PanLink

Kluczowym elementem działalności firmy jest zapewnienie najwyższego poziomu jakości oferowanych produktów, pełnej terminowości dostaw oraz szybkości odpowiedzi dla klientów.

Działalność PanLink od 1999 roku wspierana jest przez system Monitor ERP, który zapewnia sprawność m.in. takich procesów, jak produkcja, logistyka, zakupy, sprzedaż oraz finanse.

PanLink jest międzynarodowym producentem wiązek kablowych, modułów i kompletnych produktów wykorzystywanych przez firmy z różnorodnych gałęzi przemysłu. Jako producent kontraktowy firma zbudowała długotrwałe relacje z takimi producentami jak ABB, Atlac Copco, czy Safegate, kierując swoje produkty na cały świat.

Aplikacja musi wspierać zmiany

W ciągu ostatnich trzech lat PanLink podwoił sprzedaż w polskich zakładach i sięga ona obecnie ponad 300 mln szwedzkich koron. Aktualnie firma zatrudnia w Polsce 400 pracowników zlokalizowanych w zakładach w Gdyni i Tczewie. W 2012 roku PanLink przejął polską spółkę LRZ Commerce z Tczewa zajmującą się montażem wiązek i modułów. W tym czasie zakład aktywnie rozwijał się rozbudowując swoje możliwości produkcyjne. Z punktu widzenia informatyki, istotnym zadaniem było połączenie działalności obu zakładów w ramach jednego spójnego systemu informatycznego.

Monitor ERP rozwija się razem z zakładem produkcyjnym i elastycznie dostosowuje się do zmian, które zachodzą w naszej firmie. Włączenie firmy LRZ Commerce z Tczewa w struktury PanLink oznaczało konieczność połączenia jednym systemem informatycznym dwóch lokalizacji. Proces integracji okazał się sukcesem. Obecnie Monitor ERP z powodzeniem wspiera oba zakłady. Teraz jesteśmy w trakcie przeniesienia produkcji z Gdyni do Tczewa, co również ma swój wyraz w rozwoju systemu ERP – mówi Johan Wängberg, Financial Manager w PanLinik.
Pełne wsparcie złożonej produkcji

Produkcja w zakładach PanLink charakteryzuje się wyjątkową złożonością i różnorodnością produktów oraz kompletnych urządzeń. Na produkcję trafia około 7 tys. różnych komponentów. Jest ona realizowana według konkretnego projektu i zamówienia klienta. Firma działa w łańcuchu dostaw o wyjątkowo restrykcyjnych wymaganiach dotyczących oczekiwanych terminów wg. modelu Just In Time. Główną wartością dla klientów PanLink jest również jakość produktów, dlatego normy definiujące jej poziom w zakładzie są wyższe niż powszechne standardy. Firma prowadzi proces ciągłych usprawnień aktywnie poprawiając procesy produkcyjne ze szczególnym uwzględnieniem właśnie kwestii jakości.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/monitor_erp_wspiera_kluczowe_procesy_w_panlink.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »