Firma » Praca

Monitorowanie komputera pracownika biurowego

Monitorowanie komputera pracownika biurowego
Zobacz więcej zdjęć »
W dużych przedsiębiorstwach bardzo często konieczne jest poprawienie wydajności pracowników, lepsze ich motywowanie do pracy i co za tym idzie także kontrola. Im większa firma, tym więcej problemów może pojawiać się oddolnie.

Dlatego trzymanie ręki na pulsie jest normalnym zachowaniem większości przedsiębiorców. Monitorowanie aktywności naszych pracowników to jedno z takich zachowań, podobnie jak na przykład śledzenie pojazdów służbowych i obiegu materiałów służbowych.Czy mogę legalnie monitorować komputer mojego pracownika?

Kwestia monitorowania pracowników i ich poczynań w czasie pracy od zawsze budzi pewne kontrowersje. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: Tak, pod pewnymi warunkami. Warunkiem takim jest przede wszystkim konieczność poinformowania pracownika o zakresie monitorowania jego stanowiska pracy. W innym przypadku możemy narazić się na konsekwencje prawne. Drugą kwestią jest to, by monitorowane urządzenie było własnością naszej firmy. Nie mamy prawa monitorować na przykład prywatnego komputera naszego pracownika, na którym pracuje on w naszym biurze.W jaki sposób monitorować aktywność na komputerze i w jego obrębie?

Programy monitorujące idą oczywiście krok dalej. Prócz zrzutów ekranu i dowiedzenia się w szczegółach jak pracował nasz pracownik, możemy również monitorować otoczenie komputera w miejscu pracy. To także cenne dane, z których będziemy mogli wyciągać konstruktywne wnioski na przyszłość. Spylogger wyciąga mnóstwo cennych informacji. Jest w stanie monitorować każde naciśnięcie klawiatury i rejestrować je w swoim systemie, wykonywać cykliczne zrzuty ekranu i komunikować się z nami mailowo, by wszystkie zebrane dane zostały przesłane do nas w dogodnej chwili. Dodatkowo urządzenie będzie w stanie dzięki mikrofonowi nagrywać wszystko to, co dzieje się w bezpośrednim otoczeniu komputera. W sklepie SEKO znajdziemy wiele ciekawych modeli tego typu urządzeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.Na jakich systemach działają programy do monitorowania?

Podsłuchy najnowszej generacji współpracują ze wszystkimi systemami operacyjnymi, w tym również Windows 10. Co bardzo ważne są niemalże niemożliwe do wykrycia, a ich odnalezienie często wymaga specjalistycznej wiedzy. Oczywiście jeżeli decydujemy się na fizyczne urządzenie, musimy dobrze je zabezpieczyć przed wykryciem przez pracownika. Niektóre rozwiązania oferujące transmisję danych na odległość nie wymagają jednak umieszczenia w porcie USB komputera, który monitorujemy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Paweł 2020-05-28 12:15:30

    Do monitorowania pracowników i zabepieczenia się przed wyciekiem danych polecam program Ekran System ekransystem.com


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »