Społeczeństwo » Społeczeństwo

Mrozu i Brzechwa u chorych dzieci

Mrozu i Brzechwa u chorych dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
„Nad rzeczką opodal krzaczka ….” - śpiewał Mrozu razem z chorymi dziećmi w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

W czwartek 13 maja br. w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu Mrozu - znany piosenkarz i popularna wśród młodzieży gwiazda Eska TV razem z małymi pacjentami Kliniki rapował ... wiersze Jana Brzechwy.

Były to zupełnie nowe i nietypowe aranżacje znanych nam wszystkich rymów. Podopieczni kliniki grali na bębenkach i marakasach i wspólnie z Mrozem śpiewali Lenia, Kaczkę Dziwaczkę i Kwokę. Gwiazdą spotkania okazała się dwuletnia Basia, która swoim urokiem przyćmiła Mroza śpiewając piosenkę o pieskach . Pomimo natłoku zajęć piosenkarz znalazł czas, aby odwiedzić małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Spotkanie to zorganizowała Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". W 2009 Mrozu wydał swą debiutancką płytę z wielkim hitem „Miliony monet", widzowie znają go również z programu „Taniec z gwiazdami", z którym niestety pożegnał się w trzecim odcinku XI edycji. Mrozu prowadzi też autorski program muzyczny Web Chart w Eska TV i przygotowuje się do wydania kolejnej płyty.

„Dzieci były bardzo szczęśliwe, zobaczyliśmy wiele uśmiechów na ich zmęczonych terapią buziach " - mówi Agnieszka Aleksandrowicz Prezes Fundacji „Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową" - Mrozu kontynuuje zapoczątkował cykl spotkań z gwiazdami i ciekawymi ludźmi dobrej woli - znanymi artystami, aktorami, wokalistami i podróżnikami, którzy swoją obecnością mogą sprawić dzieciakom wiele frajdy. Staramy się, aby dzieci choć przez chwilę zapomniały o swojej ciężkiej chorobie. Ich życie w klinice upływa na badaniach i zabiegach.

Chcemy wnieść trochę radości w tę trudną codzienność.

Wrocławska Fundacja pomaga dzieciom już od 19 lat, pod jej opieką przebywa aktualnie 500 podopiecznych. Wszystkie starania Fundacji ukierunkowane są na dobro chorych dzieci - małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka. Potrzeby małych pacjentów są ogromne - są to kosztowne leki ratujące życie, fundusze na zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" zbiera też fundusze na budowę nowej siedziby dla Kliniki - pod wiele mówiącą nazwą - PRZYLĄDEK NADZIEI. Klinika leczy dzieci z całej Polski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.gromada

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »