Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Muzyczny "Pstryczek, elektryczek"

Muzyczny "Pstryczek, elektryczek"
Zobacz więcej zdjęć »
„Pstryczek, elektryczek” – to edukacyjny program muzyczny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, przygotowany specjalnie dla PGE Obrót, sponsora głównego „Poranków Muzycznych w Orkiestrze”, które miały swoją premierę 22 marca br.„Poranki Muzyczne w Orkiestrze” to cykl audycji muzycznych i koncertów dla całej rodziny. Głównymi adresatami poranków są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej. Celem tego projektu jest edukacja muzyczna najmłodszych słuchaczy.

Kanwą programu „Pstryczek, elektryczek” stał się wiersz Juliana Tuwima  „Pstryk” oraz książeczka „O energii elektrycznej”. Młodzi słuchacze mogli dowiedzieć się, skąd się bierze prąd i jak korzystać z niego bezpiecznie. Pożyteczna wiedza przedstawiona została w bardzo przystępny sposób. Scenografię koncertu stanowiły plansze przedstawiające obiekty będące elementami „drogi prądu do domu”. Na scenie pojawił się również bocian, który siedział na gnieździe umiejscowionym na słupie elektrycznym. Po koncercie wszystkie dzieci otrzymały rymowane książeczki , których tematem przewodnim jest bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej.

Atrakcją koncertu była emisja czterech filmików edukacyjnych o „Panu Piorunku”, które zostały wyprodukowane na zlecenie PGE.

„Poranki Muzyczne w Orkiestrze” odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, od września 2014r. do czerwca 2015 r.   
     
Agnieszka Szczekala
Rzecznik Prasowy PGE Obrót S.A.
agnieszka.szczekala@gkpge.pl
Tel: 665 850 741PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »