Technologie » Komputery

Myślisz o wdrożeniu ERP? Zanim to zrobisz, poznaj 5 faktów

Myślisz o wdrożeniu ERP? Zanim to zrobisz, poznaj 5 faktów
Zobacz więcej zdjęć »
W tej chwili rozpoczyna się wymiana oprogramowania wdrożonego kilka czy kilkanaście lat temu. Wdrażanie systemu ERP to złożony proces i prawdziwa mozaika sukcesów, porażek, wyzwań, trudności i szans z jakimi muszą radzić sobie przedsiębiorstwa..

Oto 5 faktów, które warto znać przed podjęciem decyzji i realizacją projektu.

1. Nowe czy stare?

Rozwijanie starego oprogramowania ma wiele zalet, ale w sytuacji deficytu specjalistów i dużej fluktuacji w działach IT, jest ryzykowne. Nowe systemy są znacznie bardziej funkcjonalne, łączą możliwości systemów ERP oraz BI, MES, S&OP, HCM czy WMS. Są też znacząco łatwiejsze w obsłudze i mają nieporównywalnie większe możliwości analizowania informacji, co przekłada się na szybsze podejmowanie trafnych decyzji. Szacuje się, że w przypadku przedsiębiorstw przemysłowych systemy ERP i MES przyczyniają się do zwiększenia efektywności produkcji o 15-25%, zredukowania czasu przestoju maszyn o 30-50%, czy też skrócenia czasu wprowadzenia nowego produktu na rynek o 20-50%. Efekty zależą jednak w dużej mierze od realizacji kolejnych 4 punktów.

2. Założenia vs rzeczywistość

Raport Panorama Consulting ERP 2016 Report nie pozostawia złudzeń – sporo wdrożeń kosztuje więcej niż początkowo zakładano, trwa dłużej niż przewidywano i nie przynosi spodziewanych korzyści biznesowych. Brzmi nie najlepiej… po co więc w ogóle wdrażać system ERP?

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/myslisz_o_wdrozeniu_erp_zanim_to_zrobisz_poznaj_5_faktow.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »