Dom » Nieruchomość

Na atrakcyjność nieruchomości wpływa rozbudowana infrastruktura kolejowa.

Czas dojazdu do pracy to dla Polaków wciąż jedno z najważniejszych kryteriów uwzględnianych przy wyborze miejsca zamieszkania. Stolice aglomeracji to z kolei lokalne centra na rynku pracy. Sprawne połączenie z takimi miejscami zawsze znajduje odbicie w cenie nieruchomości. Dzięki dobrej komunikacji

Czas dojazdu do pracy to dla Polaków wciąż jedno z najważniejszych kryteriów uwzględnianych przy wyborze miejsca zamieszkania. Stolice aglomeracji to z kolei lokalne centra na rynku pracy. Sprawne połączenie z takimi miejscami zawsze znajduje odbicie w cenie nieruchomości. Dzięki dobrej komunikacji szynowej możemy zamienić mieszkanie w miejskim blokowisku na dom z ogródkiem nie tracąc przy tej okazji dodatkowych godzin spędzonych w  samochodzie. Przykładem jest podpoznańska Dąbrówka – jedna z najlepiej skomunikowanych miejscowości w Wielkopolsce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Według badań Homo Homini 45 proc. mieszkańców dużych polskich miast jest niezadowolona z swojej obecnej przestrzeni życiowej, a aż 52 proc. chętnie wyprowadziłoby się do domu pod miastem. Sprawna komunikacja jest z kolei dla nich najważniejsza w miejscu zamieszkania (33 proc. wskazań). Co ciekawe mieszkańcy domów na przedmieściach wcale nie myślą o  emigracji do miasta. To dlatego, że mieszkanie na przedmieściach ma wiele zalet.

Powodzeniem wśród klientów szukających nieruchomości za miastem cieszą się tylko te, które dysponują rozbudowaną siecią infrastruktury. Z tego względu firmy deweloperskie, decydując się na kolejne inwestycje, uwzględniają plany rozwoju infrastruktury komunikacyjnej miast. Lokują nowe kompleksy mieszkalne w miejscach, gdzie mają powstać nowe drogi, mosty lub stacje kolejowe, które podnoszą atrakcyjność miejsca zamieszkania. Potwierdza to fakt, że  niektórzy inwestorzy sami odnawiają, a nawet budują przystanki kolejowe.

Ze względu na wyjątkową lokalizację wyróżnia się Osada Leśna i Leśna Polana, inwestycje realizowane w podpoznańskiej Dąbrówce. Dojazd do centrum Poznania z Dąbrówki ułatwia nowa droga S11 oraz dwujezdniowa ul. Bukowska. Poza tym, dzięki obecności stacji kolejowej, mieszkańcy zyskali cenną alternatywę w zakresie wyboru sposobu dojazdu do pracy – mogą korzystać z pociągów.

Dodatkowo od grudnia na trasie Poznań-Zbąszynek, czyli właśnie przez Dąbrówkę, pasażerów wożą pociągi Elf. Samorząd kupił pociągi za blisko pół miliarda złotych. Są nowoczesne  i rozwijają prędkość do 160 km na godz. Znajduje się w nich 450 miejsc dla pasażerów. - Dojazd pociągiem do Poznania zajmuje aktualnie 13 minut. Tak dobre połączenie komunikacyjne stanowi gwarancję wzrostu wartości inwestycji. Dzięki temu dojazd  do pracy pociągiem jest krótszy i wygodniejszy niż przeciskanie się przez miasto autobusami czy stanie w samochodowym korku  – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea.

Przy zakupie mieszkania na przedmieściach warto zwrócić szczególną uwagę na miejsca z dobrą komunikacją kolejową oraz rozbudowaną infrastrukturą drogową. Na rynku możliwe jest znalezienie relatywnie taniego mieszkania na obrzeżach miasta skąd dojazd do centrum zajmie niewiele czasu.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AlicjaDahlke

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »