Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Na co zwracać uwagę przy wyborze karuzeli do łóżeczka?

Na co zwracać uwagę przy wyborze karuzeli do łóżeczka?
Zobacz więcej zdjęć »
Kupno karuzeli do łóżeczka dla wielu rodziców jest sporym wyzwaniem. Mogłoby się wydawać, że wśród bogatego asortymentu sprzedawców znalezienie tej jedynej nie stanowi trudności.

Jak się jednak okazuje, ta obszerna różnorodność okazuje się źródłem utrapienia. Plastikowe, z pluszowymi zabawkami, z pozytywkami lub bez, na pilota, z projektorem czy automatycznie uruchamiane na dźwięk płaczącego dziecka. Wybór jest ogromny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dlaczego warto kupić?

Karuzela do łóżeczka jest najczęściej jedną z pierwszych zabawek dla nowo narodzonego szkraba. I choć zmysł wzroku zaczyna na dobre rozwijać się około pierwszego miesiąca życia, to jednak przyjemne dla ucha melodie słyszy zaraz po urodzeniu. Warto wiedzieć, że zakup pozytywki to inwestycja w koordynację wzrokowo-ruchową dziecka, rozwój umiejętności ruchowych, a także skuteczny sposób na ukojenie płaczu i ułatwienie zasypiania. Klasyczna karuzela do łóżeczka (np. dostępna tutaj: https://hitcena.pl/karuzela-do-lozeczka/) składa się z wiszących zabawek, modułu grającego oraz elementu mocującego. Bardziej rozbudowane zestawy posiadają jeszcze inne funkcje dodatkowe, jednak to od trzech wymienionych na początku zależy żywotność zabawki.

Elementy decydujące o trwałości

Jednym z czynników, które w bezpośrednim stopniu gwarantują wytrzymałość to oczywiście solidne mocowanie. W zależności od wybranego modelu, można wybrać ten montowany do uchwytu szczebelków, ramy lub przymocowanie do górnej obręczy za pomocą pasków zaciskowych. Co ciekawe, na rynku, oprócz tradycyjnych karuzeli do łóżeczka, znajdziemy również te przeznaczone do kąpieli. Wyposażone w specjalną przyssawkę do zawieszenia nad wanną. Nie bez znaczenia pozostaje również kąt nachylenia oraz wysokość. I choć noworodek najlepiej widzi z odległości 20-30 cm, to jednak umiejscowiona zbyt nisko może stanowić źródło niebezpieczeństwa.


W dalszej kolejności wymienić należy zwisające zabawki. Plastikowe mają to do siebie, że łatwo je utrzymać w czystości, co okazuje się szczególnie istotne, gdy malec jest alergikiem. Na szczęście coraz więcej producentów oferujących karuzele do łóżeczka z pluszowymi zabawkami, oferuje możliwość ich swobodnego odczepienia i wyprania. Jednak nie tylko rodzaj zastosowanego do produkcji materiału jest istotny. Niemniej ważne okazują się kolory. Choć subtelne, pastelowe odcienie doskonale będą współgrać z wystrojem pokoju dziecięcego, o tyle niekoniecznie mogą spodobać się dziecku. Należy bowiem pamiętać, że noworodki i niemowlęta lubią wyraziste, motywujące do zabawy, kolory.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »