Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Chcesz kupić szczoteczkę elektryczną i nie wiesz na jaką się zdecydować? W tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Od pewnego czasu nieustannie z telewizji i radia krzyczą na nas reklamy dotyczące tego, jakoby szczoteczki zasilane elektrycznie miały być lepsze od tych tradycyjnych i skuteczniej usuwać płytkę nazębną. Konsumenci dosyć sceptycznie podchodzą do tych sloganów reklamowych, jednak patrząc na badania, które publikuje się już od roku 2005, ciężko nie zgodzić się z faktem, że szczoteczki elektryczne zapewniają większą skuteczność od tych tradycyjnych napędzanych siłą rąk.

Który producent oferuje najlepsze urządzenia?

Skoro już doszliśmy do tego, że lepiej kupować szczoteczki elektryczne (dostępne tutaj: https://jetpik.pl/), warto byłoby się zastanowić, które są najlepsze. Jeśli chodzi o typy urządzeń, to nie ma tutaj zbyt dużego wyboru, Jednymi czynnikami różnicującymi może być pojemność baterii lub marka urządzenia i tutaj jak wszędzie - popularność i renoma producenta zazwyczaj jest pozytywnie skorelowana z jakością szczoteczki elektrycznej. Elementy różnicującym są natomiast same główki, nazywane również szczoteczkami, czyli elementy, które nakłada się na górną cześć i dopasowuje względem indywidualnych potrzeb użytkownika, które to z kolei powinny być wynikiem zaleceń lekarza stomatologa. Skoro jesteśmy przy główkach, to chyba w szczególności one stoją za sukcesem szczoteczek elektrycznych. Wbrew pozorom nie jest to cecha związana z ludzkim lenistwem, czyli elektryczne zasilanie mechanizmu. Okrągłe główki ze specjalnie zaprojektowanym rozstawem włosia wprawiane są w rotację i to właśnie takie połączenie zapewnia idealne dopasowanie elementów czyszczących i pozwala dotrzeć do płytki zębowej usytuowanej nawet poniżej linii dziąseł. Główka szczoteczki elektrycznej wykonuje do 7600 ruchów na minutę, przy czym wg badań człowiek czyszczący zęby manualnie może zrobić maksymalnie ok. 200. Różnicę widać tutaj gołym okiem.

Przewaga „za" nad „przeciw"

Elementem demotywującym do zakupu szczoteczek elektrycznych może być ich wysoka cena, jednak należy zaznaczyć, że ta inwestycja zazwyczaj zwraca się bardzo szybko. Niewątpliwymi argumentami przemawiającymi również „za" są także czynniki, których nie da się zmonetaryzować - bielsze zęby już po okresie kilkunastu dni, zminimalizowane ryzyko próchnicy oraz mocniejsza powierzchnia zębowa odporna na uszkodzenia. Wybierając szczoteczki elektryczne, warto skonsultować taką decyzję z lekarzem stomatologiem, który pomoże dopasować odpowiednią wersję i zaleci skuteczny harmonogram szczotkowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »