Gospodarka » Bezpieczeństwo

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania polisy?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania polisy?
Zobacz więcej zdjęć »
Polisy ubezpieczeniowe to pełna gama ofert skierowanych do osób zainteresowanych uzyskaniem dodatkowego zabezpieczenia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas ich doboru?

Ubezpieczenie warto mieć – tak mówi wiele osób, które miały już szansę na uzyskanie wypłaty odszkodowania ze swojej polisy. Do wyboru mamy obecnie wiele różnych polis, które oferowane są przez różnorodne towarzystwa, na przykład Vienna Life.

Jakie polisy mamy do wyboru? O czym warto pamiętać podczas zakupu polisy ubezpieczeniowej? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami!Rodzaje polis ubezpieczeniowych:

 • polisy komunikacyjne – obowiązkowe i dodatkowe polisy dla posiadaczy samochodów, w tym polisa OC, AC, Assistance, NNW
 • polisy na życie – ubezpieczenia pozwalające na uzyskanie wpłaty w określonych sytuacjach, na przykład w razie śmierci czy choroby osoby ubezpieczonej, środki otrzymują wskazane przez nią osoby uposażone
 • polisy turystyczne – dla osób podróżujących za granicę, zapewniają dodatkową ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń
 • polisy na dom, mieszkanie i inne nieruchomości – polisy zapewniające ochronę w przypadku określonych zdarzeń, na przykład kradzieży, pożaru, zalania przez sąsiada

Do dyspozycji są również inne rodzaje polis ubezpieczeniowych, ale powyższe z nich są kupowane najczęściej.Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej?

Jeżeli chcemy zdecydować się na zakup polisy ubezpieczeniowej, powinniśmy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami. Dzisiaj to możliwe także on-line, ponieważ wielu ubezpieczycieli, w tym Vienna Life, prezentuje swoje polisy na stronach WWW.

Jeśli zainteresowała nas konkretna polisa, pamiętajmy o tym, aby zapoznać się z jej warunkami, w tym między innymi z warunkami wypłaty odszkodowania oraz z tak zwanymi wyłączeniami, czyli sytuacjami, gdy ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia.

Dopiero wtedy, gdy dokładnie zapoznamy się z pełną dokumentacją dotyczącą ubezpieczenia, powinniśmy podpisać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (2)

 • avatar
  ~Świat Ubezpieczeń 2019-03-21 09:09:34

  Szukasz więcej informacji o korzystnych ubezpieczeniach?
  Zajrzyj na bloga swiatubezpieczen.net.pl

 • avatar
  ~Online Ekspert Compensa 2019-03-18 14:23:21

  Jeżeli jest to ubezpieczenie majątkowe, to dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania. Więcej o ubezpieczeniu mieszkania przeczyta Pan także na stronie internetowej compensa.pl.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »