Dom » Budownictwo

Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

Na zmarznięte rury – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell
Zobacz więcej zdjęć »
Zbliżająca się zima i związane z nią mrozy mogą być problemem nie tylko dla naszego komfortu. Instalacja wodna również potrzebuje odpowiedniej ochrony, szczególnie w przypadku domków letniskowych oraz nieogrzewanych piwnic, gdzie ujemne temperatury mogą powodować zamarzanie wody. Kable grzewcze firm


Zamarzająca wewnątrz instalacji woda może stanowić nie lada problem: rozszerzająca się ciecz może bowiem powodować rozszczelnianie lub wręcz pękanie rur. Tego typu zjawisko występuje najczęściej w nieogrzewanych piwnicach lub nieużywanych podczas zimy domkach letniskowych, gdzie brak izolacji oraz regularnego przepływu wody dodatkowo przyspiesza proces niszczenia. Oczywiście, rozwiązaniem jest spuszczenie wody z instalacji na czas zimy, jednak jest to przede wszystkim mało wygodne, ale również nie zawsze możliwe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kabli grzewczych firmy Armacell, które zapewnią naszym rurom ochronę na mroźne miesiące.Koniec z zamarzaniemZestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell został przygotowany specjalnie z myślą o instalacjach szczególnie narażonych na działanie mrozu i pozwala szybko oraz skutecznie zabezpieczyć rury, kryzy, zawory itp. Składa się on z kabla grzewczego, czujnika temperatury wyposażonego we włącznik oraz kabla zasilającego wyposażonego w standardową wtyczkę. Dzięki temu, podłączenie zestawu nie wymaga dokonywania skomplikowanych i kłopotliwych prac instalacyjnych – wystarczy wpiąć go do zwykłego gniazdka. Dodatkowo, wbudowany włącznik bimetaliczny eliminuje konieczność każdorazowej interwencji użytkownika – system aktywuje się samoczynnie w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej trzech stopni Celsjusza oraz wyłącza się, gdy osiągnięty zostanie poziom 14 stopni. W ten sposób nie musimy pamiętać o każdorazowym podłączeniu i odłączeniu kabla, a automatyczne pozwala na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji. Co więcej, niski pobór prądu (17 W/mb) sprawia, że dwumetrowy kabel zużywa tyle samo energii co małej mocy żarówka, dzięki czemu nawet długotrwała aktywacja zestawu nie będzie się wiązała ze znacznymi kosztami.W ofercie firmy Armacell znajdziemy kable o długości od 2 do 49 metrów, co pozwoli dobrać odpowiedni kabel nawet w przypadku, gdy nasza instalacja jest bardzo rozbudowana i rozległa. Dodatkowo, sam kabel posiada średnicę zaledwie 6,5 mm, dzięki czemu na rurę możemy nałożyć jeszcze izolację termiczną. Takie połączenie pozwoli nam znacznie zwiększyć oczekiwany efekt oraz optymalnie wykorzystać energię zużywaną na ogrzewanie rury.


Prawidłowe przygotowanie instalacji na nadchodzącą zimę jest kwestią niezwykle istotną. Ujemne temperatury panujące w piwnicach oraz domkach letniskowych mogą stanowić źródło obaw. Dzięki zastosowaniu zestawu przeciwoblodzeniowego firmy Armacell nasze rury będą doskonale chronione, a my zyskamy pewność, że nawet najsroższa zima nie będzie problemem dla naszej instalacji.


Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »