Motoryzacja » Moto Serwis

Nadchodzi czas łańcuchów śnieżnych

Nadchodzi czas łańcuchów śnieżnych
Zobacz więcej zdjęć »
Zdaniem ekspertów, każdy samochód powinien być wyposażony w komplet łańcuchów śnieżnych. Pojazd z zamontowanymi łańcuchami powinien poruszać się z maksymalną prędkością max. 40 km/h.

Wobec zakazu stosowania opon kolcowanych w Polsce, łańcuchy są jedyną pomocą dla kierowców podczas śnieżyc i zamieci. Michelin zaleca używanie łańcuchów kompozytowych MICHELIN Easy Grip i stalowych MICHELIN Extreme Grip Automatic, uzupełniającą gamę opon zimowych Michelin.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Łańcuchy śnieżne - jak używać?
Podczas zakładania łańcuchów należy upewnić się, że samochód ma zaciągnięty hamulec ręczny, a jego lokalizacja nie zakłóci ruchu pojazdów na trasie. Warto również ubrać się w kurtkę z elementami odblaskowymi, a w odległości 50m od pojazdu ustawić trójkąt ostrzegawczy. Łańcuchy śnieżne powinny być zamontowane przynajmniej na osi napędowej samochodu, a w pojazdach klasy SUV, 4x4, pojazdach kempingowych i vanach obowiązkowo na wszystkich czterech kołach. Eksperci zalecają, aby po przejechaniu około 200 metrów sprawdzić czy są one nadal właściwie umocowane. Jeśli zsuwają się z koła, należy powtórzyć montaż. Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h, a kierowcy powinni pamiętać o unikaniu gwałtownych manewrów oraz silnego przyspieszania i hamowania.

Łańcuchy kompozytowe MICHELIN Easy Grip i stalowe MICHELIN Extreme Grip Automatic
Kompozytowe łańcuchy MICHELIN Easy Grip mają budowę kompaktową, są lekkie i łatwe w montażu, szczególnie w pojazdach z ograniczona ilością miejsca między kołem, a nadkolem. W łańcuchach wykorzystane są łączniki poliamidowe, wzmocnione centralnym kablem ceramidowym. Powierzchnia kontaktu jest pokryta powłoką poliuretanową oraz stalowymi klipsami. Kompozytowe łańcuchy śnieżne MICHELIN Easy Grip otrzymały pięć gwiazdek i pierwsze miejsce spośród ośmiu konkurencyjnych produktów w testach francuskiego magazynu Auto Plus.

Stalowe MICHELIN Extreme Grip Automatic mogą być stosowane w dowolnym samochodzie osobowym, dostawczym, terenowym samochodzie klasy SUV. Symetryczny, poprzeczny wzór wraz z dynamicznym systemem naprężającym zapewniają stały kontakt łańcucha ze śniegiem oraz zwiększoną przyczepność i lepsze hamowanie. Montaż łańcuchów MICHELIN Extreme Grip jest szybki i łatwy. Całą operację można przeprowadzić w trzy minuty dzięki płaskiemu, centralnemu systemowi mocowania i automatycznemu mechanizmowi zdejmowania.

„Łańcuchy śnieżne nie zastąpią zimowego ogumienia. Jednak, wobec coraz bardziej śnieżnych i gwałtownych zim, posiadanie ich staje się niemal tak samo ważne dla kierowców jak posiadanie w bagażniku koła zapasowego. Łańcuchy śnieżne Michelin zapewniają kierowcom mobilność nawet w najtrudniejszych warunkach." - powiedziała Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A. Łańcuchy Michelin są dostępne na polskim rynku.

Nowości zimowe Michelin 2009/2010
W sezonie zimowym 2009/2010, Michelin wprowadził na rynek oponę MICHELIN Agilis Alpin do samochodów dostawczych oraz oponę BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do użytkowania głównie na śniegu i lodzie. Wprowadzając na rynek tę pierwszą oponę, Michelin rozszerza gamę produktów zimowych Alpin, w skład której wchodzą opony MICHELIN Pilot Alpin, MICHELIN Primacy Alpin oraz MICHELIN Alpin A3 przeznaczone do samochodów osobowych od gam podstawowych do wysokich osiągów.

Opona MICHELIN Agilis Alpin jest nowością w segmencie opon do samochodów dostawczych. Zastępuje ona gamę opon MICHELIN Agilis Snow Ice 61/81/101. Nowa opona zaspokaja najważniejsze potrzeby użytkowników samochodów dostawczych, takie jak: bezpieczeństwo, trwałość oraz oszczędność w użytkowaniu.

Drugą nowością jest opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do samochodów z napędem na cztery koła, która zapewnia optymalny stosunek przyczepności do zużycia oraz trwałe osiągi. Na rynku będzie dostępna w 20 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali. Grupa Michelin wprowadziła też do sprzedaży nowe rozmiary opon MICHELIN Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini oraz MICHELIN Pilot Alpin z homologacją Mercedesa i Porsch.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »