Technologie » Komputery

Nadchodzi druga fala zastosowań systemów chmurowych

Nadchodzi druga fala zastosowań systemów chmurowych
Zobacz więcej zdjęć »
53% firm spodziewa się, że korzystanie z rozwiązań chmurowych wpłynie na wzrost ich przychodów w perspektywie dwóch najbliższych lat, zaś 44% firm już używa lub planuje wdrożenie chmury prywatnej. To główne wnioski z nowego badania IDC sponsorowanego przez Cisco.

Cisco opublikowało wyniki globalnego badania, z którego wynika, że zastosowania systemów chmurowych weszły w drugą faze: firmy decydujące się na ich wykorzystanie przestały koncentrować się jedynie na efektywności i redukcji kosztów, a zaczynają traktować platformy chmurowe jako systemy umożliwiające wzrost biznesu poprzez wprowadzanie nowych, innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Z badania wynika, że 53% ankietowanych firm spodziewa się, iż wdrożenie rozwiązań chmurowych zwiększy ich przychody w perspektywie dwóch najbliższych lat. Jednocześnie dla wielu firm może się to okazać problemem, bo zaledwie 1% z nich ma zoptymalizowaną strategię wdrażania chmur, a 32% nie ma opracowanej żadnej strategii.

Sponsorowany przez Cisco a opracowany przez IDC (International Data Corporation) raport „Nie pozostań w tyle: korzyści biznesowe z większej adopcji rozwiązań chmurowych” (Don’t Get Left Behind: The Business Benefits of Achieving Greater Cloud Adoption) opiera się na wynikach badań ankietowych przeprowadzonych wśród menedżerów odpowiedzialnych za decyzje IT w 3400 firmach z 17 krajów. Badaniem objęto firmy, które już odniosły sukcesy we wdrażaniu prywatnych, publicznych lub hybrydowych chmur we własnych środowiskach IT.

CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU TUTAJ: http://www.erp-view.pl/it_solutions/nadchodzi_druga_fala_zastosowan_systemow_chmurowych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »