Kultura, sztuka » Kultura

Nagroda dla "Psychologii twórczości plastycznej"

Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe nagrodziło książkę autorstwa Stanisława Leona Popka pt. „Psychologia twórczości plastycznej”. Organizatorzy podkreślili wagę publikacji, jako wyróżniającego się osiągnięcia lubelskiego środowiska naukowego. Nagroda przyznawana jest od 2000 roku.

Psychologia twórczości plastycznej „Psychologia twórczości plastycznej” autorstwa dr. hab. Stanisława L. Popka to wyjątkowa publikacja na polskim rynku wydawniczym. To pierwsza publikacja tak kompleksowo obejmująca badaną dziedzinę.

Książka, niemającą jak dotąd pierwowzoru w literaturze psychologicznej w takim jak ta zakresie, jest autorską próbą dyskusji z czytelnikami.

Autor podejmuje się trudu analizy teoretycznych podstaw twórczości plastycznej przez pryzmat poszczególnych nurtów psychologii i nauk pokrewnych. Książka jest udaną próbą obrony założenia, że o ile każda z poszczególnych teorii dotyczących psychiki człowieka wyjaśnia w pewnym stopniu istotę i mechanizmy procesu twórczego, uwarunkowania osobowościowe i społeczne, to żadna z nich nie może pretendować do miana teorii uniwersalnej.

Praca jest dziełem Autora, który dysponuje rzadko spotykaną u ludzi nauki możliwością ana­lizy uwarunkowań twórczości artystycznej z dwóch pozycji: wybitnego naukowca, zajmują­cego się przez 30 lat badaniami z dziedziny psychologii twórczości, mającego w dorobku ogromną liczbę znaczących publikacji oraz płodnego artysty (malarza, poety, eseisty), a także zasłużonego działacza kultury.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamil W.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »