Dom » Wnętrza

Nagroda Red Dot Design dla wanny Kaldewei Ellipso Duo Oval

Nagroda Red Dot Design dla wanny Kaldewei Ellipso Duo Oval
Zobacz więcej zdjęć »
W marcu 2010 roku Design Zentrum Nordrhein Westfalen po raz kolejny ogłosił wyniki prestiżowego konkursu Red Dot Design Award. Firma Kaldewei otrzymała w nim główną nagrodę za wannę ELLIPSO DUO OVAL.

Red Dot Design Award jest jednym z największych i najpopularniejszych konkursów designerskich na świecie. Jego początki sięgają 1955 roku. Każdy produkt zgłoszony do rywalizacji jest oceniany pod względem innowacyjności, funkcjonalności, jakości, ergonomii, trwałości, efektu emocjonalnego, dostępnych akcesoriów produktowych, łatwości użytkowania oraz stopnia oddziaływania na środowisko naturalne.

Międzynarodowe jury składa się z 30 niezależnych designerów, projektantów i nauczycieli akademickich reprezentujących praktycznie wszystkie dziedziny sztuki użytkowej. W tym roku do konkursu zgłoszono 4252 produkty pochodzące z 57 krajów w trzech głównych kategoriach: product design, communication design, design koncept, oraz w 17 podkategoriach. Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 5 lipca 2010 roku w Aalto-Theatre, w Essen (Niemcy).

Wanna ELLIPSO DUO OVAL marki Kaldewei została uznana przez jury za najlepszy produkt w kategorii Product design/Bath. Eliptyczne kształty jej wnętrza idealnie współgrają z formą zewnętrzną, wzbudzając u użytkowników odczucie luksusu i ekstrawagancji. Idealnie nadaje się do kąpieli we dwoje: umożliwiają to dwa identyczne oparcia pleców i centralnie umieszczony odpływ. Jednoelementowa obudowa podkreśla wyjątkowe wzornictwo i możliwość ustawienia wanny jako wolnostojącej. Produkt dostępny jest również bez obudowy jako surowy owal lub wersja prostokątna z owalnie ukształtowaną częścią kąpielową . Wanna ELLIPSO DUO OVAL może być opcjonalnie wyposażona w powierzchnię uszlachetnioną, ułatwiającą czyszczenie. Wykonana jest ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm i objęta 30 letnią gwarancją.

To już kolejna nagroda przyznana produktom marki KALDEWEI w konkursie „Red Dot Design Award". W 2006 roku nagrodę główną w kategorii product design/sanitary facilities otrzymała armatura odpływowa COMFORT-LEVEL. W 2008 roku w tej samej kategorii jury przyznało główną nagrodę brodzikowi LADOPLAN. Prestiżowe nagrody przyznawane produktom marki Kaldewei podkreślają wyjątkowe zalety materiału, z którego są wykonane - stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Z jednej strony odznaczają się one niespotykaną trwałością i wyjątkowymi walorami użytkowymi, a z drugiej strony charakteryzuje je doskonałe wzornictwo.

Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach.

Więcej o produktach KALDEWEI na stronie: www.kaldewei.com

Kontakt prasowy:

Marta Artman

Marta.Artman@klaxon.pl
022 216 99 12Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klaxon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »