Dom » Budownictwo

Nagroda RENOWATOR 2012 dla QUICK-MIX

Nagroda RENOWATOR 2012 dla QUICK-MIX
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu 27 marca firma quick-mix Sp. z o.o. otrzymała nagrodę Renowator 2012 w kategorii „Za szczególne osiągnięcia w renowacji stref historycznych” za rozwiązania technologiczne umożliwiające wykonanie prac renowacyjnych w Kaplicy Zamkowej na Zamku Lubelskim.

Jury doceniło parametry techniczne i właściwości zaprawy do spoinowania TKF na bazie wapna trasowego, wykonanej wg wyjątkowej receptury bazującej na oryginalnym trasie Tubag.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Konkurs organizowany przez redakcję magazynu Renowacje i Zabytki pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, ma na celu wyłonienie wysokiej jakości produktów wykorzystywanych w realizacjach konserwatorskich. W skład jury wchodzą eksperci naukowo oraz wykonawczo zaangażowani w prace renowacyjne. Uroczyste wręczenie nagrody Renowator 2012 miało miejsce podczas XI Europejskiej Giełdy Informacji Renowacyjnej (EGIR), która skupia producentów artykułów renowacyjnych, naukowców, firmy wykonawcze, architektów, urbanistów oraz konserwatorów z całej Polski.
Firma quick-mix Sp. z o.o. została doceniona za zaprawę do spoinowania na bazie wapna trasowego TKF użytą do prac renowacyjnych w Kaplicy Zamkowej na Zamku Lubelskim. Unikalna formuła produktu, w skład której wchodzi tras reński Tubag, pozwoliła spełnić surowe wymagania konserwatorskie.

- Nagroda „Renowator 2012” przyznana przez ekspertów w dziedzinie renowacji zabytków jest dla nas nobilitacją i potwierdzeniem, że dostarczamy najwyższej jakości produkty, które są w stanie sprostać wymagającym realizacjom. Bliska współpraca ze środowiskiem naukowym pozwala otrzymywać nowe i zaawansowane receptury, stosowane z powodzeniem w innych produktach naszej oferty – powiedział Mariusz Gil, Prezes Zarządu quick-mix Sp. z o.o.

Zaprawa do spoinowania na bazie wapna trasowego Tubag
Zaprawa TKF przeznaczona jest do spoinowania wszelkiego rodzaju murów, w szczególności zaś polecana jest do zabytkowych murów ceglanych oraz kamiennych. Produkt tworzy spoinę o bardzo dobrej przyczepności oraz wytrzymałości optymalnie dostosowanej do słabych i chłonnych podłoży, dlatego doskonale nadaje się do renowacji obiektów zabytkowych. Ponadto TKF spełnia najwyższe wymagania konserwatorskie dotyczące parametrów technicznych, takich jak: wytrzymałość na ściskanie, nasiąkliwość, porowatość oraz transport kapilarny wilgoci wewnątrz muru. Dzięki możliwości przygotowania gotowej zaprawy o indywidualnie dobranej konsystencji, może być ona obrabiana ręcznie i maszynowo. Wytrzymałość na niskie temperatury oraz odporność na warunki atmosferyczne pozwala na zastosowanie zaprawy TKF zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Może ona być pigmentowana na 6 kolorów. Ponadto dodatek trasu Tubag minimalizuje prawdopodobieństwo pojawiania się na powierzchni fugi przebarwień oraz wykwitów.

Dane techniczne:
Wytrzymałość na ściskanie: ? 5 N/mm2
Uziarnienie:               0 – 1,2 mm; 0 – 4 mm
Czas zużycia:               ok. 2 godz.
Temperatura użycia:        +5 °C do + 30 °C
Zużycie wody:               ok. 5,0 na 30 kg
Wydajność:                 ok.18-21 l na 30 kg suchej zaprawy
Opakowanie:               30 kg
Informacje dodatkowe:
Firma quick-mix Sp z o.o. jest obecna na polskim rynku od 1997 roku i jest częścią międzynarodowego holdingu Sievert AG, który w 2010 roku zanotował obrót 260 milionów Euro. Marka quick-mix to ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych, dające pewność co do proponowanych rozwiązań. Firma quick-mix jest również właścicielem marki Tubag – jedynej na polskim rynku grupy produktów z oryginalnym trasem Tubag. Najwyższe standardy produkcji potwierdza wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą DIN EN ISO 9001.
quick-mix Sp. z o.o specjalizuje się w produkcji i sprzedaży:
•    zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem TUBAG
•    systemów ociepleń Lobatherm, tynków i farb
•    suchych zapraw budowlanych
•    systemów hydroizolacji
•    klejów i spoin do płytek
•    produktów do renowacji obiektów zabytkowych marki TUBAG
•    zapraw do układania kostki brukowej i kamienia naturalnego GaLaBau
•    oraz innych materiałów chemii budowlanej.
Najwyższą jakość innowacyjnych produktów sygnowanych marką quick-mix potwierdzają wielokrotnie przyznawane nagrody. W 2010 roku firma uzyskała Zielony Laur w kategorii "najlepszy produkt i technologie dla ogrodu i terenów zielonych" za spoiwo poliuretanowe do kamienia i kruszyw ozdobnych GaLaKreativ. W 2011 roku najwyższa jakość i innowacyjność markowych produktów została nagrodzona podwójną nagrodą TopBuilder 2012, natomiast firmę quick-mix uhonorowano tytułem Budowlana Firma Roku 2011. Specjalistyczny charakter portfolio oferowanego przez firmę quick-mix doceniło również eksperckie gremium, złożone z architektów i konserwatorów zabytków przyznając jej po raz kolejny nagrodę RENOWATOR 2012.
Firma quick-mix posiada 22 fabryki i prowadzi sprzedaż w 50 lokalizacjach w 19 krajach. W Polsce quick-mix posiada 2 nowoczesne zakłady produkcyjne: w Strzelinie i Rawie Mazowieckiej. Doskonała lokalizacja obu zakładów, pozwala na skuteczną dystrybucję materiałów quick-mix na terenie całego kraju. Sprzedaż produktów odbywa się poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów i partnerów handlowych. Stała obecność na budowach, ciągłe prace badawczo-rozwojowe oraz uważne śledzenie rynku pozwalają firmie quick-mix oferować produkty najwyższej jakości oraz innowacyjne rozwiązania systemowe. Produkty quick-mix dzięki łatwości stosowania oraz dopasowaniu do konkretnych potrzeb projektu zapewniają efektywną pracę wykonawcom, gwarantując jednocześnie satysfakcję inwestorów. Sieć doradców techniczno-handlowych zapewnia fachową pomoc w doborze systemów i technologii wykonania prac przy użyciu produktów quick-mix.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »