Dom » Architektura

Najciekawsze szklane realizacje w nowej odsłonie

Nowa, atrakcyjna szata graficzna, intuicyjna wyszukiwarka, świetne zdjęcia i możliwość komunikacji z mediami społecznościowymi to cechy wyróżniające odmienioną witrynę internetową prezentującą najciekawsze realizacje architektoniczne z wykorzystaniem szkła marki Pilkington.

Firma Pilkington Polska uruchomiła nową, odmienioną witrynę internetową prezentującą najciekawsze realizacje architektoniczne z wykorzystaniem szkła.

Na stronie www.pilkington.pl, w sekcji „projekty referencyjne” można znaleźć opisy ponad stu inwestycji budowlanych zrealizowanych w Polsce oraz kilkaset projektów światowych. Strona zyskała nową szatę graficzną, dodatkowe zdjęcia, intuicyjną wyszukiwarkę oraz możliwość komunikowania się z mediami społecznościowymi w celu udostępniania wybranych realizacji na swoim profilu. Dzięki wprowadzonym zmianom witryna jest przydatnym narzędziem pracy dla profesjonalistów z branży budowlanej oraz wartościowym źródłem informacji dla osób zainteresowanych nowoczesną architekturą.

„Dział projektów referencyjnych na naszej stronie powstał z myślą o architektach, inwestorach i wykonawcach oraz wszystkich osobach zainteresowanych jednym z najbardziej fascynujących materiałów budowlanych, jakim jest szkło” – mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę, Szkło Architektoniczne, NSG Group. „Statystyki odwiedzin wskazują, że dział ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem Internautów. Dlatego rozbudowaliśmy go, wzbogacając o dużą ilość materiału zdjęciowego i opisy nowych realizacji. Wprowadziliśmy także mechanizmy ułatwiające nawigację oraz możliwość prezentowania wybranych projektów i dzielenia się opiniami w mediach społecznościowych”.

Osoby zainteresowane nowoczesną architekturą znajdą wśród prezentowanych projektów inspirujące przykłady obiektów biurowych, mieszkaniowych, centrów handlowych, rekreacyjnych, a także szkół i przedszkoli, w których zastosowano szkło. Strona zawiera opisy zrównoważonych inwestycji budowlanych, takich jak nagrodzony certyfikatem LEED budynek firmy BorgWarner oraz wybrane najciekawsze realizacje koncepcji architektonicznych, takie jak Biuro Zarządu Kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka” czy Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Prezentacje projektów ilustrowane są dużą liczbą zdjęć pokazujących wykorzystanie różnorodnych systemów i technologii szklenia.

Wzbogacona witryna zawiera szczegółowe informacje na temat wykorzystanych produktów oraz praktyczne przykłady ich zastosowania. Przedstawia liczne realizacje z użyciem różnego rodzaju szkła, np. niskoemisyjnego, samoczyszczącego czy ognioodpornego, opisując w jakim celu zastosowano dany rodzaj materiału. Łatwy, intuicyjny sposób wyszukiwania po nazwie projektu, produktu lub typie budynku umożliwia szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji. Przy każdej realizacji znajdują się dane autora projektu oraz firmy wykonującej instalacje szklane.

„Witryna z projektami referencyjnymi prezentuje w jaki sposób architekci wykorzystują szkło, umiejętnie dostosowując odpowiedni jego rodzaj do potrzeb konkretnej inwestycji budowlanej” – dodaje Jolanta Lessig. „Powstałe w ostatnich latach najciekawsze realizacje budowlane pokazują, że szkło odgrywa bardzo ważną rolę w polskiej architekturze zrównoważonej. Przede wszystkim daje nieograniczone możliwości w zakresie projektowania i kreowania przestrzeni. Ponadto dostarcza korzyści użytkowe, takie jak izolacyjność cieplna, ochrona przed słońcem, hałasem, ogniem czy samoczyszczenie, wpisując się w nurt budownictwa przyjaznego środowisku i człowiekowi. Chcielibyśmy, aby witryna stała się źródłem inspiracji dla profesjonalistów w dziedzinie projektowania i wykonawstwa oraz skarbnicą wiedzy dla adeptów sztuki architektury”.

Strona prezentująca projekty referencyjne Pilkingtona dostępna jest pod adresem:

http://projects.pilkington.com/poland/Default.aspxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EC

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2017-02-09 17:05:13

    Ja tam jestem tradycjonalistą, ale i tak ostatnio zdecydowałem się na panele szklane do kuchni. Bardzo nam się podobają. Osobom z Wrocławia mogę polecić w tej kwestii usługi szklarskie www.abcszklarz.pl :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »