Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Najgorętsze wschodzące gwiazdy Cosplayu

Najgorętsze wschodzące gwiazdy Cosplayu
Zobacz więcej zdjęć »
Cosplay to rodzaj sztuki performance, której uczestnicy – zwani cosplayerami – przebierają się za postacie znane z mangi, anime, komiksów, kreskówek, gier wideo oraz filmów. Każdy kto chociaż raz był na targach gier lub konwencji anime miał okazję zobaczyć mnóstwo cosplayerów w akcji.
Decyzja o tym, aby zanurzyć się w świecie cosplayu nie jest prosta. Potrzebne są umiejętności artystyczne, twórczy duch, a przede wszystkim śmiałość i brak strachu przed kontaktem z innymi. Cosplay to przyjemna i ekscytująca nisza, oraz sposób na wyrażenie swoich pasji i poznanie nowych osób.

Poniżej mamy dla was kilka przykładów cosplayerek, które dzieci ciężkiej pracy i poświęceniu dla sztuki cosplayu, szybko zyskują na popularności. Zachęcamy również do przeglądania galerii.

1. Abby Dark Star.
Abby Dark Star to jedna z najbardziej znanych wschodzących gwiazd cosplayu, w tej dziedzinie sztuki aktywna od 2007 roku. Brała udział w zajęciach teatralnych w gimnazjum i liceum, jednak na studia wybrała się by poszerzać znajomość historii. Dziś sama tworzy stroje dla swoich postaci, a przez fanów jest ceniona za ogromne zaangażowanie. Na Facebooku posiada ponad pół miliona fanów, a w sieci pełno jest zdjęć jej kreacji.

2. Mariedoll.
Mariedoll to kolejna wschodząca gwiazdka cosplayu, której poczynania na Facebooku śledzi ponad 350 tysięcy fanów. Jej prawdziwe imię to Maria Ramos. Cosplayem zainteresowała się kilka lat temu, na fali fascynacji japońskimi animacjami. Podczas głębszego nurkowania w świat anime, natknęła się na cosplayerów z Japonii i od razu zakochała się w tej idei. W przeszłości przebierała się między innymi za Catwoman.

3. Eve Beauregard.
Eve Beauregard to australijska cosplayerka, która sama nazywa się profesjonalnym nerdem. Ewa pierwszy raz zainteresowała się cosplayem siedem lat temu, kiedy jej brat zabrał ją na konwent, gdzie miała okazję oglądać inne cosplayerki. W następnym roku Ewa przygotowała własny kostium i od tej pory realizuje się w przebieraniu za postacie znane z filmów i gier. Poison Ivy to jeden z jej sztandarowych cosplayów.

4. Enji Nigh.
Wśród cosplayerek jest również piękna mieszkanka Węgier, znana pod pseudonimem Enji Nigh. Zakochała się w mandze i anime kiedy miała 13 lat. Japońska kultura zainspirowała Enji na tyle, że już w 2009 roku wzięła udział w swojej pierwszej konwencji. Dziś Enji nie ogranicza się wyłącznie do mangi i anime. Inspirację czerpie również z filmów i gier wideo. W dorosłym życiu poszła za ciosem i obecnie studiuje projektowanie kostiumów.

5. Mira Scarlet.
Mira Scarlet zajmuje się cosplayem od około czterech lat i znajduje w tym dużo satysfakcji. Od młodości pasją Miry Scarlet było szycie, co ogromnie pomogło jej w przedsięwzięciach związanych z przebieraniem. Na swoim profilu na Facebooku często dzieli się zdjęciami z konwencji, fotografiami kostiumów a nawet zdjęciami obrazującymi proces tworzenia kostiumów. Niedawno zadeklarowała, że chętnie przebierze się za Saber z anime Fate/Zero.

Zobacz również: Rankingi, ciekawostki i toplisty na Rankingi24.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sasage

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »