Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla dziecka

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Dzieci to nasze największe skarby, dlatego każdego dnia troszczymy się o ich rozwój, samopoczucie i zdrowie. Warto zadbać o ich rozwój nie tylko w ciągu dnia, ale również w czasie gdy wypoczywają.

 

W tym czasie warto zatroszczyć się przede wszystkim o zdrowie i prawidłowe ułożenie małego kręgosłupa, aby w przyszłości nie był narażony na deformacje i schorzenie.

Zdrowy rozwój od najmłodszych lat

O zdrowy kręgosłup rodzice powinni dbać już od najmłodszych lat życia dziecka i wdrażać mu model zdrowego, a zarazem komfortowego snu. Struktura ciała dziecka jest niezwykle delikatna, kręgosłup bardzo wrażliwy na uszkodzenia i urazy, dlatego należy zapewnić maleństwu aby zawsze w czasie snu jego kręgosłup znajdował się w naturalnej krzywiźnie. Warto więc skupić się na wyborze adekwatnej poduszki dla dziecka, takiej na której nie tylko będzie mógł swobodnie i komfortowo wypocząć, ale również zapewnimy mu bezpieczeństwo prawidłowego rozwoju. Warto zaznajomić się z najlepszymi modelami poduszek ortopedycznych dla dzieci i wybrać optymalną propozycję.

Kształtowanie kręgosłupa

Kręgosłup niemowlaka jest w bardzo dużym stopniu podatny na deformacje. Zatroszczyć się więc o niego należy już od pierwszych dni życia dziecka, ponieważ schorzenia często wynikają z braku wiedzy niedoświadczonych rodziców. W kształtowaniu kręgosłupa z całą pewnością niezbędny będzie odpowiednio twardy materac i idealnie dobrana poduszka ortopedyczna. Istotne jest również to aby w organizmie dziecka nie zabrakło witaminy D, miało adekwatną ilość ruchu, a przede wszystkim nie przebywało wciąż w jednej pozycji.

Płaska główka niemowlaka

Problemem, który dotyka dużą liczbę dzieci jest płaska główka, powstała w wyniku odkształceń. Schorzenie to może powstać w życiu płodowym, ale również wynikać z układania dziecka w tej samej pozycji. Odkształcenia nie tylko wpływają negatywnie na wygląd, ale również mogą być przyczyną poważnych schorzeń, czy też zaburzeń mowy. Z całą pewnością warto zapobiegać odkształceniom główki niemowlaka, a jeżeli pojawią się stosować specjalistyczną poduszkę medyczną, która jest znakomitym uzupełnieniem terapii.

Rodzaje poduszek ortopedycznych dla dzieci

Poduszki ortopedyczne, które dziś dostępne są na rynku występują w kilku rodzajach. Dzięki temu można idealnie dobrać je do wieku dziecka i jego potrzeb. Poduszki wybrać można więc zarówno dla dzieci tuż po narodzinach, jak i dla tych nieco starszych (tutaj polecamy poduszkę Sissel Bambini). Istotne jest to, aby poduszka była w pełni dobrana do potrzeb malucha i oddziaływała zdrowotnie na jego kręgosłup.

Gdzie kupić?

Poduszki ortopedyczne stały się dziś popularnym asortymentem. Można nabyć je w wielu sklepach tradycyjnych, jak i internetowych. Jednakże wybierając poduszkę, powinniśmy wybierać tą, która cechuje się najwyższą jakością. Taką poduszkę znajdziemy jedynie w oficjalnych sklepach, jak na przykład Sissel. Mamy pewność, że poduszka spełnia wszystkie standardy, zadania i stworzona jest z bezpiecznych materiałów.   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dziza

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 99565 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )