Kultura, sztuka » Kultura

Najlepsze anime roku 2022 wybrane w rankingu Animeholik Anime Awards: 7,47 mln głosów oddanych

Najlepsze anime roku 2022 wybrane w rankingu Animeholik Anime Awards: 7,47 mln głosów oddanych
Zobacz więcej zdjęć »
Serwis Animeholik ogłosił wyniki swojego corocznego rankingu najlepszych anime roku. Dzięki ponad 7,47 mln oddanych głosów powstała lista najwybitniejszych produkcji anime 2022 roku.

Animeholik Anime Awards to ranking, który wyłania najlepsze anime danego roku. Ranking jest oparty na głosach fanów oddawanych na popularnych platformach społecznościowych i branżowych bazach filmów i seriali, co ma zapewnić jak największą obiektywność.

Ranking najlepszych anime 2022 roku powstał dzięki ponad 7,47 mln głosów oddanych przez fanów na trzech popularnych portalach: MyAnimeList, Anime-Planet oraz AniList. Oceniano nie tylko same anime, ale także uwzględniono liczbę głosów oddanych na każdym z tych portali oraz liczbę oznaczeń serialu anime jako "Ulubionego". Wszystkie te elementy zostały wzięte pod uwagę przy obliczeniu średniej ważonej, która została przedstawiona w skali szkolnej od 1 do 6.

Warto zauważyć, że na tytuły z top 40 rankingu serwisu Animeholik oddano łącznie 7,47 mln głosów, co pozwoliło na wyłonienie najbardziej popularnych i najlepiej ocenionych anime w roku 2022. Pierwsza dziesiątka rankingu przedstawia się następująco:

1. Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen; ocena 5,49/6

2. Spy x Family; ocena 5,46/6

3. Kaguya-sama wa Kokurasetai: Ultra Romantic; ocena 5,44/6

4. Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2; ocena 5,38/6

5. Bleach: Sennen Kessen-hen; ocena 5,32/6

6. Chainsaw Man; ocena 5,31/6

7. Bocchi the Rock!; ocena 5,23/6

8. Cyberpunk: Edgerunners; ocena 5,17/6

9. Mob Psycho 100 III; ocena 5,17/6

10. Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru; ocena 5,13/6

Na pierwszym miejscu znalazło się "Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen", opowiadające historię młodego wojownika walczącego z demonami. Na drugim miejscu uplasowało się "Spy x Family", komedia szpiegowska o nietypowej rodzinie, a na trzecim "Kaguya-sama wa Kokurasetai: Ultra Romantic", romantyczna komedia o dwóch inteligentnych uczniach rywalizujących o wyznanie miłości.

Z wynikami rankingu zapoznasz się tu: https://www.animeholik.pl/2023/03/top-40-najlepszych-seriali-anime-2022.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sasage

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »