Technologie » Internet

Najpopularniejsze blogi 2008

Najpopularniejsze blogi 2008
Zobacz więcej zdjęć »
Platforma blogowa Blox.pl przygotowała ranking najpopularniejszych blogów w 2008 roku oraz podsumowała całoroczną aktywność blogerów.

Autorzy blogów byli klasyfikowani w rankingu Blox.pl w kategoriach: najczęściej czytane blogi, najczęściej linkowane, blogi z największą ilością odsłon i notek oraz top 10 w dwudziestu kategoriach.

W zestawieniu pojawiły się najczęściej komentowane blogi oraz najczęstsze zapytania wpisywane w wyszukiwarkę Google.

Najpopularniejsze blogi w 2008 roku to:
1. kominotki (kominotki.blox.pl)
2. kominek (kominek.blox.pl)
3. supergigant (supergigant.blox.pl)

Najczęstsze zapytania w wyszukiwarce Google, przez które internauci trafiali na blogi w serwisie Blox.pl w 2008 roku to: kominek, photofun, nasza klasa, xvideos, wróżby andrzejkowe, supergigant, ryba po grecku, piosenki, emotikony, blox*.

Z podsumowania Blox.pl wynika, że w 2008 roku na platformie założono 47 894 blogów, a usuniętych zostało 8 796. Blogerzy napisali łącznie 613 138 notatek oraz pozostawili 1 276 972 komentarzy. Ich rekordową liczbę zebrał bloger Kominek który otrzymał łącznie 103 069 komentarzy.

- Już po trzeci raz publikujemy tak szczegółowe rankingi dla platformy Blox.pl - mówi Michał Olszewski, odpowiedzialny za Blox.pl. - Za każdym razem spotykają się one z ogromnym zainteresowaniem blogerów. Bardzo cieszy nas rosnąca z roku na rok liczba dobrych, opiniotwórczych blogów w każdej z kategorii.

Pełne podsumowanie 2008 roku dostępne jest na stronie: http://podsumowanie2008.blox.pl/html.

Blox.pl to jeden z największych w Polsce serwisów społecznościowych, który umożliwia bezpłatne prowadzenie bloga. Powstał w 2004 roku. Jego siłą są blogi tematyczne oraz unikalna społeczność użytkowników. W listopadzie serwis Blox.pl odwiedziło ponad 2,8 mln osób, które wykonały 26 mln odsłon (źródło: Megapanel PBI/Gemius, listopad 2008).

* Dane Google Analytycs obejmują okres 3.4.2008-31.12.2008.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 9 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »