Firma » Biznes

Najważniejsi komisarze UE w Polsce już w kwietniu

Najważniejsi komisarze UE w Polsce już w kwietniu
Zobacz więcej zdjęć »
Andris Piebalgs, komisarz UE ds. Polityki Energetycznej oraz Janez Potočnik, europejski komisarz odpowiadający za badania i rozwój potwierdzili swoją obecność na Europejskim Kongresie Gospodarczym, największej w tym roku imprezie biznesowej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Kongres odbędzie się pomiędzy 15, a 17 kwietnia w Katowicach. Swoje multimedialne wystąpienie podczas pierwszego dnia Kongresu zapowiedział też José Manuel Barroso - Przewodniczący Komisji Europejskiej. Dwa dni później swoje wystąpienie multimedialne w Katowicach zaplanowała Viviane Reding - komisarz UE ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów.

Na 15 dni przed rozpoczęciem Kongresu swoją obecność potwierdziło już ponad dwa tysiące gości z całej Europy - biznesmenów, polityków i naukowców.

- Polski Kongres przykuwa uwagę polityków, biznesmenów i naukowców w całej Europie. To największa impreza w tej części kontynentu w 2009 roku i chyba najlepsza okazja to bezpośredniej dyskusji na szeroko rozumiane tematy gospodarcze, w tym w szczególności kwestie związane z kryzysem - powiedział Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP SA, która organizuje Kongres. - Polska to dobre miejsce rozmów o skutkach kryzysu dla gospodarki. Jesteśmy krajem, który odczuwa go w stosunkowo niewielkim stopniu w porównaniu do innych gospodarek Europy - dodał Wojciech Kuśpik.

Przez trzy kwietniowe dni w Katowicach wśród 300 prelegentów poza wspomnianymi wcześniej politykami znajdą się m.in. Mikuláš Dzurinda - były Premier Słowacji, Leszek Balcerowicz - Wicepremier, Minister Finansów w latach 1989-1991 oraz 1997-2000, Prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2001-2007 czy Jerzy Buzek, były premier, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego, a także przewodniczący komitetu organizacyjnego Kongresu.

W czterech katowickich lokalizacjach obradować będą również członkowie zarządów największych w Polsce firm. Sesje plenarne odbywać się będą m.in. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Akademii Muzycznej i katowickich hotelach Qubus oraz Monopol.

Współorganizatorami Kongresu są Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice, a partnerem m.in. Miasto Gliwice.
Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym można znaleźć pod adresem www.eec2009.eu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »