Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Najważniejsze informacje o afrykańskim mango

Najważniejsze informacje o afrykańskim mango
Zobacz więcej zdjęć »
Afrykańskie mango (Irvingia Gabonensis) jest owocem uważanym za silny, naturalny stymulator odchudzania. Czy rzeczywiście tak działa i czy różni się od znanych nam owoców mango? W artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania oraz najważniejsze informacje na temat tej rośliny.

Mango czy nie mango?

African mango należy przede wszystkim odróżnić od innych owoców mango, które sprzedawane są w naszych sklepach. Mango afrykańskie to owoc drzewa z rodzaju Irvingia. Drzewa te występują w Afryce, podczas gdy mango znane nam ze sklepów, jest owocem drzew z rodzaju Mango rosnących na terenie Indii i Indochin.

Jak widać w tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z odrębnymi gatunkami roślin, ale wręcz z odrębnymi rodzajami drzew i już to, skłania do wnioskowania o odmiennych właściwościach tych owoców.

Afrykańskie mango jako pożywienie

Owoce mangowców, czyli drzew indyjskich i indochińskich, są cenione głównie ze względu na miąższ, z którego można przygotowywać np. soki lub sałatki. Owoce mango afrykańskiego, czyli Irvingia gabonensis, cenione są natomiast ze względu na pestki. To w pestkach dzikiego afrykańskiego mango kryje się jego odżywczy i odchudzający potencjał. Pestki te są nie tylko dobrym i wartościowym pokarmem, ale przede wszystkim występują w nich substancje aktywne w takiej konfiguracji, która wywiera efekt odchudzający na osoby otyłe i z nadwagą, które mają zaburzony profil hormonalny.

Odchudzające działanie african mango

Choć wiele osób podkreśla przede wszystkim fakt, iż jest ono źródłem błonnika – mija się to z prawdą, bo przy pomocy samego błonnika nie można by osiągnąć efektów, jakie udało się zaobserwować naukowcom z uniwersytetu kambodżańskiego, badającym wpływ odchudzający ekstraktu z pestek afrykańskiego mango na 120 otyłych ochotnikach.

Badania przeprowadzone w 2009 roku były kolejnymi badaniami nad tym owocem, ale zakrojonymi na bardzo szeroką skalę. Eksperyment trwał 12 tygodni i brała w nim udział grupa ponad stu osób, spośród których połowa otrzymywała ekstrakt z afrykańskiego mango, a połowa placebo.

Co się okazało?

Wyniki okazały się tyleż obiecujące, co dość zaskakujące. Mianowicie po zakończeniu badań, w grupie eksperymentalnej, czyli otrzymującej ekstrakt z afrykańskiego mango, stwierdzono znaczący ubytek masy ciała (średnio ponad 12 kg) i poziomu otłuszczenia organizmu. W grupie placebo takich efektów nie zanotowano.

Dodatkowo u osób badanych otrzymujących ekstrakt z pestki mango doszło do diametralnych zmian w poziomie hormonów zarządzających m.in. metabolizmem i apetytem (tzw. hormony otyłości i szczupłości) oraz zmiany profilu lipidowego krwi (zmiany w poziomie dobrego i złego cholesterolu).

Na tej podstawie stwierdzono, że afrykańskie mango kompletnie przemodelowuje gospodarkę hormonalną, przywracając do normy poziomy newralgicznych hormonów, a to z kolei skutkuje nie tylko utratą wagi, ale też samoistną zmianą nawyków żywieniowych u osób, które stosują ekstrakt z african mango.

Gdzie kupić african mango w Polsce?

Suplementacja african mango ma więc naukowe uzasadnienie. Jest praktycznym rozwiązaniem dla osób z rozchwianą fizjologią. Pozostaje jeszcze pytanie gdzie kupić african mango w Polsce? Niestety – samego owocu w sprzedaży nie znajdziemy, zresztą jego kupowanie mijałoby się z celem, skoro działanie odchudzające mają jego pestki. Samych pestek też niestety w sprzedaży nie ma, ale są suplementy z ekstraktami z pestek.

Wybór konkretnego suplementu warto poprzedzić analizą składu (niektórzy producenci niepotrzebnie stosują wypełniacze i konserwanty!) pod kątem niepotrzebnych dodatków oraz pod kątem zawartości ekstraktu z pestki mango. Im więcej ekstraktu, tym (potencjalnie) silniejsze działanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PIK - przygody internetowego klienta
http://pik.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »