Technologie » Komputery

Najważniejsze strategiczne priorytety dyrektorów IT w 2017 roku

Najważniejsze strategiczne priorytety dyrektorów IT w 2017 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Ze względu na to, że nowe siły polityczne, zmienione koalicje handlowe oraz bardziej zdecydowane działania banków centralnych i ustawodawców wywierają istotny wpływ na przedsiębiorstwa i rynki na całym świecie, w 2017 roku liderzy biznesu mogą spodziewać się większej presji niż w latach ubiegłych.

Postępy w technologii cyfrowej i modelach biznesowych również będą zmieniać globalny układ sił ekonomicznych, co będzie wymagać od dyrektorów ds. informatycznych większych starań o utrzymanie pozycji firmy w odniesieniu do dotychczasowych i nowych konkurentów. Dyrektorzy ds. informatycznych mają do dyspozycji wiele narzędzi, takich jak przetwarzanie w chmurze, analiza predykcyjna, aplikacje mobilne, automatyczne uczenie i robotyka. Napędzają one szersze trendy takie jak Internet Rzeczy i Przemysł 4.0. Technologie te dają firmom duże możliwości, takie jak obniżenie kosztów, precyzyjne łańcuchy dostaw, bardziej dynamiczne, niezawodne i spersonalizowane produkty i kampanie marketingowe oraz lepsza obsługa klienta — a co za tym wszystkim idzie, pozwalają na zdobycie większej liczby klientów i zwiększenie ich lojalności.

Według niedawnego badania firmy Gartner „CIO Agenda” przeprowadzonego wśród 2 944 dyrektorów ds. informatycznych w 84 krajach, dyrektorzy ds. informatycznych spodziewają się, że w ciągu następnych pięciu lat przychody ich firm ze źródeł cyfrowych wzrosną z 16 do 37%. Dyrektorzy IT z sektora publicznego oczekują, że 77% ich procesów będzie się odbywać w formie cyfrowej, w porównaniu z 42% obecnie. Czekają nas ogromne zmiany, które zachodzą szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Czytaj całość artykułu tutaj:http://www.erp-view.pl/it_solutions/najwazniejsze_strategiczne_priorytety_dyrektorow_it_w_2017_roku.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »