Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Największa fuzja na polskim rynku e-turystyki

Największa fuzja na polskim rynku e-turystyki
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje.pl i EasyGo.pl portale turystyczne numer jeden i dwa w polskiej e-turystyce połączyły swoje siły. Właściciele obu konkurujących ze sobą spółek właśnie podpisali umowę o partnerskiej fuzji.

Dotychczasowe marki pozostaną na rynku jako znaki handlowe zarządzane przez ten sam Management.

Połączone spółki, swoją siłą, wynikami, kadrą i doświadczeniem już na starcie stają się bezkonkurencyjnym podmiotem na krajowym rynku e-turystycznym, który już w 2010 roku zamierza osiągnąć próg 200 mln zł wartości sprzedaży.

Tego jeszcze nie było. Dwaj najważniejsi i najsilniejsi gracze na rynku internetowych usług turystycznych połączyli swoje siły. Od dziś EasyGo.pl i Wakacje.pl pracują razem dla wspólnego rozwoju i wzrostu. - Większość biznesu spowolnienie gospodarcze traktuje jako sytuację kryzysową, w której z założenia się traci. My patrzymy na tzw. kryzys zupełnie inaczej. Nasze działania, nawet w tym okresie, generują wzrosty sprzedażowe. To szansa na rozwój i zwiększenie zysku dla obu zespołów - komentuje Mateusz Kazieczko, dotychczasowy prezes EasyGo.pl, a obecnie szef Rady Nadzorczej nadzorujący pracę połączonych zespołów.

Mimo, że obie spółki do tej pory ze sobą konkurowały, to mają wiele wspólnego. Obie są z Gdańska, posiadają dwa największe i dość podobnie zorganizowane contact center w polskiej e-turystyce, łączy je wspólna historia i obie bardzo podobnie patrzą w przyszłość. - Postanowiliśmy wykorzystać to co w nas najcenniejsze. Przede wszystkim umiejętność odcięcia się od przeszłości i rywalizacji poprzez otwarcie się na współpracę i próbę wytyczenia wspólnej drogi dla siebie, jak i całej branży - mówi Michał Pilkiewicz, prezes Wakacje.pl, a od dziś także prezes połączonych spółek. - Udało się i od teraz pracujemy razem jako największa instytucja e-turystyczna w Polsce. Podwoiliśmy potencjał, a to z pewnością pozwoli nam na dynamiczny rozwój w przyszłości.

Oba portale dzięki fuzji połączyły ze sobą nie tylko doświadczenia i portfele, ale także zespoły sprzedażowe. - Jeszcze przez kilka miesięcy będziemy pracować dwu systemowo docierając wspólne procedury, ale wiem, że to tylko typowy okres przejściowy, a po asymilacji zbudujemy jeden wspólny i bardzo silny zespół sprzedażowy - podkreśla Michał Pilkiewicz.

Wartość pracowników docenia także Mateusz Kazieczko - Bez wątpienia, największy sukces naszych firm to ludzie. Obrazowo, e-commerce turystyczny przypomina skrzynię biegów w samochodzie. Wszystkie jej elementy mają swoje zadania tak jak zespoły w firmie - muszą pracować we wskazanym tempie i w odpowiednim kierunku. . Bez tego, żadne auto, ani firma nie może poruszać się do przodu. A my mamy teraz apetyt na prawdziwy rajd!

Satysfakcji nie kryją Dariusz Wojdyga, do niedawna główny właściciel spółki Hoop, a obecnie znany inwestor finansowy oraz Marek Dojnow, szef firmy FIDEA, którzy decydując się dwa lata temu na inwestycję w Wakacje.pl postawili sobie za cel konsolidację branży e-turystyki w Polsce..

Nowy Management zwraca uwagę na wartość biznesową fuzji. W tej chwili nowy podmiot jest największym e-commercem turystycznym w Polsce i jednym z największych w Europie środkowo-wschodniej. Wartość sprzedaży internetowej wycieczek połączonych spółek przewyższa o ponad 50 mln zł usługi trzeciego w kolejności gracza, jakim jest Travelplanet. Już w przyszłym roku chce osiągnąć próg sprzedaży usług turystycznych w wysokości 200 mln zł.

EasyGo.pl jest najdynamiczniej rozwijającym się portalem turystycznym w polskim Internecie. Pracownicy firmy zajmują się doradztwem, konsultacją i pośrednictwem w sprzedaży zintegrowanych pakietów turystycznych.

Firma współpracuje z ponad 60 największymi touroperatorami działającymi na terenie Polski, tworząc bazę ponad 1 500 000 ofert wyjazdowych dostępnych każdego dnia. Wszystkie pochodzą z baz sprawdzonych organizatorów posiadających odpowiednie zezwolenia i certyfikaty dla prowadzenia działalności turystycznej. Wysoko postawiona poprzeczka jakościowa pozwala zapewnić Klientom gwarancję bezpiecznego i sprawdzonego w wielu aspektach wypoczynku.

Wysokość sprzedaży usług turystycznych w roku 2008 sięgnęła progu 51 mln zł. Akcjonariuszami Easygo.pl jest 5 osób fizycznych będących założycielami spółki.

Wakacje.pl to największy i najlepiej rozpoznawalny portal turystyczny w Polsce. Krajowy lider wśród internetowych biur podróży i ogólnopolskich serwisów turystycznych. Firma funkcjonuje od 10 lat i jest pionierem polskiego rynku turystycznych usług internetowych.

Wakacje.pl tworzą ludzie, którzy mieli ogromny udział w kształtowaniu się polskiego rynku usług turystycznych w Polsce. Spółka Wakacje.pl oferuje swoim klientom ponad 600 tysięcy różnych wyjazdów w niemal wszystkie kierunki świata (100 destynacji), przez wszystkie miesiące roku, wybranych z ofert największych 100 biur podróży w Polsce. Wszystkie oferty dostępne w portalu są aktualizowane na bieżąco 24h /dobę. W zależności od miesiąca 50 domen należących do spółki notuje od 6 do 12 milionów odsłon co daje rocznie niemal 100 milionów odsłon witryn.

Wynik sprzedaży usług turystycznych w roku 2008 wyniósł 93 mln zł. Akcjonariuszami Wakacje.pl są fundusze inwestycyjne, za którymi stoją m.in. Dariusz Wojdyga i Marek Dojnow.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »