Kultura, sztuka » Kultura

Największa rzeźba miejska w Polsce w obiektywie miłośników Wrocławia

Największa rzeźba miejska w Polsce w obiektywie miłośników Wrocławia
Zobacz więcej zdjęć »
Czy widzieliście kiedyś wystawę w kształcie ślimaczej skorupy? Już 30 lipca na wrocławskim rynku zobaczycie wystawę „Pociąg do nieba - największa rzeźba miejska w Polsce”. Instalacja, na jakiej zostanie zaprezentowana wystawa ma 2m wysokości i prawie 300m2 powierzchni i przypomina ślimaka.

Dokładnie miesiąc temu na pl. Strzegomskim stanęła 72-tonowa lokomotywa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że że wbrew prawom grawitacji, „mknie" ku niebu skierowana w nieboskłon pod kątem 80 stopni. W październiku br, gdy zakończy się wszystkie prace instalacyjne zobaczymy ją i usłyszymy w pełnej krasie.

Jest to aktualnie największa i najcięższa rzeźba miejska w Polsce - kolejny powód do dumy z bycia wrocławianinem. Jej autor, Andrzej Jarodzki, czekał na realizację swojego pomysłu prawie 16 lat. A wszystko zaczęło się od zabawkowej ciuchci małego synka ustawionej podczas zabawy do pionu. Później były obrazy, marzenia, projekty, akceptacja miasta i poszukiwanie środków na realizację. W końcu z pomocą przyszedł wrocławski deweloper firma Archicom, szczególnie uwrażliwiony na estetykę przestrzeni publicznych. Projekty i plany stały się rzeczywistością.

Szesnaście lat to szmat czasu. Siedemdziesiąt dwie tony postawione do pionu to nie lada wyczyn. Poprzez wystawę chcemy przybliżyć lata poszukiwań, smutek korozji, ale też i piękno żelaza i stali. Chcemy pokazać determinację twórcy, a w końcu kolejne kroki realizacji, kolejne emocje i radość z urzeczywistnionych marzeń.

Wystawa będzie dostępna na wrocławskim rynku od 31 lipca do 14 sierpnia. Jej nietypowa i ogromna forma jest nawiązaniem do wielkości i nietuzinkowości samego „Pociągu do nieba". Labirynt w kształcie spirali umożliwi każdemu widzowi samodzielne wgłębienie się w historię nowej rzeźby naszego miasta. Na wystawie będzie można prześledzić wszystkie etapy powstawania lokomotywy: od pierwszych obrazów Andrzeja Jarodzkiego, poprzez makiety, kolejne poszukiwania, fotorelację z transportu i montażu lokomotywy a także fotorelację pojedynku malarskiego „Ofensywa Sztuki". Punktem kulminacyjnym będzie prezentacja pierwszej sesji zdjęciowej nowej rzeźby - zdjęć laureatów konkursu organizowanego wspólnie przez GrupaKreatywni.pl i portal MMWrocław - Photo Walk 3.0 „Złap pociąg do nieba".

Zapraszamy wrocławian i przyjezdnych gości, miłośników pociągów i chmur, wszystkich, którzy wierzą, ze marzenia się spełniają (zwłaszcza w takim mieście jak WROCŁAW) do wspólnej podróży ku niebu...

Więcej na:

www.pociagdonieba.org

www.ofensywasztuki.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kasia@grupakreatywni.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »