Technologie » Komputery

Naprawa reputacji zniszczonej w wyniku cyberataku to poważny koszt

Naprawa reputacji zniszczonej w wyniku cyberataku to poważny koszt
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad połowa firm przyznaje, że incydenty naruszenia bezpieczeństwa informacji, jakich doświadczyły w ostatnim roku, miały negatywny wpływ na ich reputację.

Średni koszt uszczerbku dla marki na jeden incydent dotyczący małych i średnich firm wynosił ponad 8 000 dolarów, podczas gdy szkody ponoszone przez przedsiębiorstwa przekraczały 200 000 dolarów. Są to wyniki badania przeprowadzonego w 2015 r. przez Kaspersky Lab oraz B2B International, w którym wzięło udział ponad 5 500 specjalistów IT z 26 państw na całym świecie.

W wysoce konkurencyjnym środowisku u podstaw sukcesu firm leży coś więcej niż tylko wydajność oraz jakość produktów i usług. Zaufanie klientów oraz partnerów może przynieść większe zyski, a kluczową rolę w jego budowaniu odgrywa nieskazitelna reputacja marki. Z kolei utrata zaufania klienta do firmy często prowadzi do mniejszych zysków, a czasem do bankructwa.

Uszczerbek na reputacji zależy bezpośrednio od tego, czy incydent zostaje upubliczniony. 22% respondentów stwierdziło, że informacje o incydencie w ich firmie wyciekły do mediów i stały się publiczne.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://magazynit.pl/cloud-computing/naprawa-reputacji-zniszczonej-w-wyniku-cyberataku-to-powazny-koszt.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »