Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Nauka języka przez zabawę

Nauka języka przez zabawę
Zobacz więcej zdjęć »
Nauka języka obcego może być przyjemna, ale trzeba znaleźć patent na ucznia. Nie każdy lubi przyswajać nową wiedzę w zaciszu czterech ścian lub pod bacznym okiem nauczycielki. Im młodsze dziecko, tym więcej potrzebuje zachęty, aby uczyło się bez oporów.


Kursy zagraniczne

Sporo młodszej i starszej młodzieży wyjeżdża na kursy językowe za granicę, aby tam, wśród rówieśników z różnych nacji zdobywać nową wiedzę. Oferta tego typu wyjazdów jest bardzo duża, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem do potrzeb dziecka konkretnego kursu. Jedni będą szukać czegoś bliżej domu, inni wolą wysłać swoje dziecko w miejsce ciekawe pod względem turystycznym. Szkoły językowe przedstawiają wiele różnych, lukratywnych propozycji wyjazdów, wiedząc, że dzieci i młodzież szukają oprócz nauki także sporej dawki rozrywki. Wystarczy wejść na stronę jednej ze szkół, np. takiej, aby zobaczyć, jak wiele można zyskać, wyjeżdżając za granicę w celu nauki języka. Kursy letnie, zimowe, profilowane dla określonej grupy wiekowej – każdy inny, ale pod względem atrakcyjności zawsze na najwyższym poziomie.Zimowisko? Tylko z językiem obcym!

Łączenie przyjemnego z pożytecznym to domena dzieci. One nawet nie zawsze wiedzą, że uczą się przez zabawę. Dlatego też tak wiele powstaje różnych programów edukacyjnych, gier komputerowych czy książek, które już od najmłodszych lat pozwalają w wyjątkowy sposób uczyć się nowych treści i poznawać świat. Turystyka młodzieżowa jest jednym z ważniejszych elementów takiej edukacji. Młody człowiek wyjeżdża w nowe miejsca, poznaje ludzi, zwiedza i uczy się mimochodem języka. Oczywiście uczestniczy też w zajęciach, ale one są prowadzone w taki sposób, że zapomina się o najważniejszym celu podróży.  Bardzo często tego typu wyjazdy opierają się na programach tematycznych, stworzonych przez daną szkołę. Można więc na nich doskonalić  się w danej dziedzinie wiedzy i rozwijać swoje pasje.Kurs dopasowany optymalnie

Wiele szkół ma do zaoferowania kilkanaście lub kilkadziesiąt miejsc do wyboru na wyjazdy językowe. Dopasowanie do siebie programu będzie gwarantowało mile i efektywnie spędzonym czasem, dlatego warto dokładnie przestudiować ofertę przed jej wyborem. Zajęcia prowadzone są w bardzo atrakcyjnej formie, zazwyczaj z native spikerem i polskim wykładowcą. Dualny system nauki pozwala jeszcze lepiej przyswoić nowe wiadomości. Z kolei po zajęciach właściwych jest również atrakcyjnie. Gry, zabawy, quizy, wycieczki, wycieczki krajoznawcze, poznawanie historii i kultury miasta to kuszące propozycje pozalekcyjne dla młodego człowieka.

Nauka języka w ferie zimowe może być świetną formą szlifowania słówek czy wymowy w pięknych sceneriach i miłym towarzystwie.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimoweRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »