Technologie » Telekomunikacja

Nauka nie musi być nudna

Nauka nie musi być nudna
Zobacz więcej zdjęć »
Z takiego założenia wychodzą twórcy prospołecznej akcji „Moja Pierwsza Komórka”, którzy zachęcają do organizowania lekcji na temat rozsądnego i bezpiecznego używania telefonu komórkowego.

Nietypowe zajęcia zaczynają się od poznania głównego bohatera - Fonia, który odtąd towarzyszy uczniom przez cały czas trwania lekcji. Wraz z nim dzieci rozwiązują krzyżówki i zadania dotyczące kulturalnego - i co ważne - bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego.

Celem akcji „Moja Pierwsza Komórka" jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci. Organizatorem jest CenterNet S.A. nowy operator telefonii mobilnej w Polsce.

Dzieci poznają w ten sposób „7 zasad Fonia", tj.:

  • Dzwoń i trzymaj telefon w bezpiecznym miejscu;
  • Numer 112 może komuś uratować życie, używaj tylko w uzasadnionych sytuacjach;
  • Są miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca;
  • Nie wygaduj się do zera;
  • Zanim coś wciśniesz sprawdź co to jest;
  • Telefon to nie kumpel. Przyjaźnij się z ludźmi;
  • Nie odpisuj nieznajomym.

Wszystko dzieje się w radosnej atmosferze zabawy.

Pedagodzy uczulają: - Nie wystarczy podarować dziecku telefon komórkowy, trzeba je jeszcze nauczyć z niego korzystać.

Z tą opinią zgadza się Dorota Fronczek, odpowiedzialna w CenterNet S.A.za akcję „Moja Pierwsza Komórka" Rodzice bardzo często nie mają czasu lub zwyczajnie nie wiedzą jak porozmawiać z kilkuletnim dzieckiem o tak poważnej sprawie jak na przykład numer alarmowy 112 i zasadności jego używania. Dlatego też wychodzimy z naszą inicjatywą do szkół.

Pierwsza lekcja pokazowa z Foniem, odbyła się w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi Nr 275 w Warszawie i spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Organizatorzy zachęcają pedagogów do przeprowadzania tego typu lekcji w swoich szkołach.

Na stronie internetowej akcji www.mojapierwszakomorka.pl, zostały udostępnione materiały dydaktyczne do lekcji, które będą pomocne w przeprowadzeniu zajęć.

Dodatkowo nauczyciele, którzy zgłoszą swoją chęć uczestniczenia w akcji mailem na adres: kontakt@mojapierwszakomorka.pl otrzymają plakat z zasadami Fonia.

Kontakt dla zainteresowanych szkół:

kontakt@mojapierwszakomorka.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »