Firma » Bankowość

Nest Bank - konto w 100% za darmo i z bonusami?

Nest Bank - konto w 100% za darmo i z bonusami?
Zobacz więcej zdjęć »
Od kilku tygodni głośno jest o Nest Banku – podmiocie powstałym z połączenia Banku Smart i Biz Banku. Jednym z filarów prowadzonej właśnie kampanii reklamowej jest Nest Konto promowane jako w stu procentach darmowe, a do tego pociągające za sobą dodatkowe korzyści.

Nest Bank zainaugurował swoją działalność z końcem października 2016 roku posiadając gwarancje BFG, wtedy też formalnie przestały istnieć podmioty, które doprowadziły do jego powstania – Bank Smart i BIZ Bank. Sami twórcy nowego podmiotu od początku zapewniali przy tym, że zmiana logo nie będzie jedyną z jaką powinni liczyć się nowi i dotychczasowi klienci, ta najważniejsza ma bowiem dotyczyć filozofii bankowości.

Aby ją zrozumieć warto zwrócić uwagę już na samą nazwę banku. ‘Nest” to angielski rzeczownik oznaczający gniazdo, idealny w kontekście podmiotu oferującego bankowość rodzinną. Nest Bank dba przy tym nie tylko o względu wizerunkowe (oddziały banku przypominają nieco kawiarnie, a klienci mogą liczyć na to, że podczas wizyty w banku poczęstuje się ich… kakao), ale i o same produkty dopasowane do potrzeb rodzin – tanie w obsłudze, przystępne i pozwalające na oszczędzanie pieniędzy, co ma przecież kluczowe znaczenie przy konstruowaniu rodzinnego budżetu.

Nest Konto – produkt flagowy NestBanku

Obecnie każdy bank stara się zaproponować produkt określany mianem flagowego, będący jego wizytówką. W Nest Banku na miano takie z pewnością zasługuje Nest Konto promowane jako bezpłatne, przyjazne, czytelne i pozwalające na korzystanie z wielu innych produktów bankowych na preferencyjnych warunkach.


Tym, co zwraca na siebie uwagę jest brak opłat pobieranych nie tylko za samo otwarcie konta, ale również za prowadzenie rachunku, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że użytkownik nie płaci za wydanie mu karty (Visa Debit) oraz za jej obsługę. Bezpłatna jest też wypłata gotówki we wszystkich bankomatach znajdujących się na terenie naszego kraju, choć należy pamiętać, że już poza Polską przewalutowanie transakcji wiąże się z opłatą stałą 5 złotych oraz z trzema procentami od wartości transakcji.


Bezpłatne są również przelewy krajowe oraz przelew natychmiastowy, o ile nie chcemy przekazać kwoty większej niż 5 tysięcy złotych. Na pochwałę zasługuje jednak i to, że nie zapłacimy nic za przelew europejski SEPA.

Bankowe produkty oszczędnościowe

Posiadanie Nest Konta wiąże się również z dodatkowymi korzyściami. Te dotyczą między innymi dostępu do ciekawych produktów oszczędnościowych – Nest Lokaty Witaj z oprocentowaniem sięgającym 4 procent oraz Nest Lokaty Nowe Środki, którą można otworzyć zarówno na trzy, jak i na sześć miesięcy. Ta ostatnia lokata wydaje się zresztą rozwiązaniem szczególnie interesującym, choć bowiem można z niej korzystać nawet nie mając konta w Nest Banku, jej oprocentowanie spada wówczas z 2,5 do 2,3 procent w przypadku lokaty trzymiesięcznej oraz z 2,6 do 2,4 procent w przypadku lokaty półrocznej.


Lokaty nie są wcale jedynym pomysłem na oszczędzanie, jaki proponuje nam Nest Bank. Jego klienci mogą też zdecydować się na konta oszczędnościowe Nest Oszczędności oraz Nest Rodzinne Oszczędności. Te ostatnie wiąże się zresztą z możliwością skorzystania z nietypowej premii, promowane jest bowiem nie tylko systematyczne oszczędzanie, ale i… liczba dzieci będących członkami rodziny.

Czy warto zainteresować się Nest Bankiem?

Nest Konto to ciekawa propozycja i powiew świeżości na rynku usług bankowych w Polsce, a bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta bankowego i korzystanie z karty płatniczej sprawia, że jest ono czymś więcej niż tylko kolejnym „darmowym kontem’ z dziesiątkami obostrzeń.

Źródła opracowania:

https://www.nestbank.pl/

http://bankowe-konta.info/konto/nest-bank/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bankowe-Konta.info
http://bankowe-konta.info

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »