Technologie » Komputery

Netbooki wyznaczają nowe trendy wśród myszy komputerowych

Netbooki wyznaczają nowe trendy wśród myszy komputerowych
Zobacz więcej zdjęć »
Mniejsze rozmiary i waga nowych komputerów wymuszają zmiany w konstrukcjach myszy. Microsoft Hardware prezentuje nową przenośną mysz komputerową Wireless Mobile Mouse 4000.

Według firmy ABI Research nastał czas netbooków. Opinię tę potwierdzają przewidywana ekspertów mówiące o spodziewanej rekordowej liczbie 35 milionów zamówień na ten rodzaj komputerów w 2009 roku (1).

Wyniki ostatniego badania dowodzą, że  użytkownicy netbooków korzystają z nich w podróży dwukrotnie częściej niż  posiadacze pełnowymiarowych notebooków. Coraz więcej ludzi potrzebuje akcesoriów zaprojektowanych tak, aby móc pracować dosłownie wszędzie (2).

Technologia Microsoft BlueTrack została opracowana z myślą o często podróżujących użytkownikach. Dzięki niej mysz może działać praktycznie na każdym podłożu (3) - zarówno na fotelu na pokładzie samolotu, kawiarnianym blacie stolika, jak i siedzeniu w autobusie.

Technologia pozwala używać myszy na podłożach, na których nie działają obecnie oferowane myszy - również te oparte na technologii laserowej i optycznej (4). Idealnie sprawdza się na gładkich i błyszczących podłożach, takich jak granit i marmur, oraz nierównych powierzchniach, takich jak dywany i niewykończone drewno. Technologia ta jest również trwała i odporna na działanie kurzu i brudu, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, że mysz będzie działała tam, gdzie będzie to konieczne - to idealne uzupełnienie netbooka.

Dzięki netbookom, notebookom i inteligentnym telefonom użytkownicy mają wyjątkowe możliwości pracy w podróży" - powiedział Michał Chmiela, Business Manager w polskim oddziale firmy Microsoft. „Zespół pracowników Microsoft Hardware odpowiedzialny za badania preferencji właścicieli komputerów zbadał te dotyczące różnych miejsc i powierzchni, na których ludzie używali netbooków. Technologia BlueTrack doskonale sprawdza się tam, gdzie jest to potrzebne".

Wireless Mobile Mouse 4000 z technologią BlueTrack zapewniają właściwy komfort pracy w wielu miejscach

Dział Microsoft Hardware zaprezentował idealne rozwiązanie do netbooka - mysz Wireless Mobile Mouse 4000. To bardzo wygodna, przenośna mysz, która dzięki technologii BlueTrack może działać praktycznie wszędzie. Ponadto konstrukcja nowej myszy  posiada kilka ułatwień sprawdzających się podczas pracy poza biurem. W celu zapewnienia większej swobody w podróży, mysz łączy się z komputerem za pomocą specjalnego Nano-nadajnika fal radiowych, którego długość to mniej niż centymetr (po wsunięciu do portu USB). Dzięki temu, podczas przenoszenia komputera można odbiornik zostawić w porcie lub w prosty sposób schować w obudowie myszy. Wireless Mobile Mouse  4000 dostępna jest w ciekawych i przyciągających uwagę kolorach: niebieskim, różowym, zielonym, grafitowym i białym. W ten sposób nawet w podróży możesz wyrażać swój niepowtarzalny styl.

Cena i dostępność

Mysz Wireless Mobile Mouse 4000 będzie powszechnie dostępna od sierpnia 2009 roku w szacunkowej cenie detalicznej 169 PLN (5). Wireless Mobile Mouse 4000 jest objęta globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft. Więcej informacji o tym oraz innych produktach działu sprzętu firmy Microsoft można znaleźć na stronie http://www.microsoft.com/hardware.

1) Dane Firmy ABI

2) Wewnętrzne badania firmy Microsoft

3) Technologia BlueTrack nie działa na przeźroczystym szkle i powierzchniach lustrzanych

4) W porównaniu z najlepszymi myszami laserowymi i optycznymi dostępnymi na rynku wiosną 2008 r.

5) Rzeczywista cena detaliczna może różnić się od podanej. Szacunkowa cena z podatkiem VAT, przy kursie Euro 4,50 PLN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »