Technologie » Komputery

NetWhere i NetWatch: pełny wgląd w sieć

Firma Passus, poszerzyła ofertę o dwa nowe produkty marki Fluke Networks do monitoringu sieci LAN/WAN. NetWhere służy do lokalizacji sprzętu IT w sieci, a NetWatch pozwala na wgląd w stan i status urządzeń sieciowych.

Oba produkty posiadają znak zgodności „Cisco Compatible”, co oznacza, że doskonale nadają się do monitoringu w oparciu o urządzenia aktywne sieci firmy Cisco.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

NetWhere to oprogramowanie instalowane na serwerze, które wykorzystuje protokół SNMP i umożliwia zidentyfikowanie podłączonych do switch'ów i routerów urządzeń. Pozwala na inwentaryzację wszystkich zasobów sieciowych i udostępnia administratorom sieci oraz personelowi pomocy technicznej pełny wgląd w łączność sieciową. To z kolei ułatwia podejmowanie właściwych decyzji związanych z zarządzaniem siecią.

NetWhere firmy Fluke Networks umożliwia ponadto:

  • śledzenie zmian dotyczących przebywania hostów (w oparciu o adresy MAC, IP) w fizycznych lokalizacjach: adres, piętro, pokój, np. przeszukując bazę w NetWhere po adresie IP i przedziale czasu z historii otrzymamy informację, jakie adresy MAC przyjmował wtedy ten adres IP. Do tego możemy uzyskać informację o adresie pocztowym, numerze piętra i numerze pokoju, gdzie wtedy ten host rezydował oraz w jakiego był wpięty switcha i na którym porcie.
  • przechowywanie konfiguracji sprzętu Cisco i udostępnianie do analizy
  • ustalanie adresu MAC na podstawie wypadkowej adresu IP i zadanego przedziału czasu
  • wykrywanie intruzów poprzez kontrolę autoryzacji adresów MAC.


NetWatch to aplikacja webowa stanowiąca prosty w obsłudze system zarządzania, który przekazuje informacje o stanie i kondycji sieci. Wyjątkowo przyjazny użytkownikowi interfejs aplikacji NetWatch umożliwia szerszemu gronu użytkowników podgląd stanu i parametrów działania sieci i ułatwia administratorom podejmowanie decyzji. Rozwiązanie jest dostępne przez przeglądarkę WWW, dzięki czemu wszyscy autoryzowani użytkownicy sieci mają dostęp do wszystkich istotnych dla nich informacji, administrator systemu może ustalać zasady dostępu za pomocą osobistych loginów i haseł.
Narzędzie NetWatch ułatwia zarządzanie siecią, ponieważ przekształca skomplikowane dane w przejrzysty obraz sieci np. kolor każdego węzła jest uzależniony od liczby zdarzeń sieciowych. W przeciwieństwie do innych narzędzi przeznaczonych do administracji sieciami NetWatch nie wymaga zakupu nowego drogiego sprzętu i w pełni współpracuje ze wszystkimi narzędziami administracyjnymi działającymi w oparciu o protokół SNMP.

Inne funkcjonalności NetWatch to:

  • monitor wykorzystania przepustowości, który prezentuje w czasie rzeczywistym wzorce wykorzystania wszystkich łączy sieci WAN oraz łączy nadawczych LAN lub połączeń serwera. Kolor i szerokość każdego z łączy zależy od procentowego wykorzystania przepustowości
  • automatyczne generowanie ostrzeżeń to w praktyce informowanie za pomocą wiadomości SMS, email oraz poprzez uruchamianie dodatkowych programów zdefiniowanych przez użytkownika o przestoju sieci lub spadku wydajności
  • dostosowywanie zrzutów ekranowych przy wykorzystaniu własnych znaków firmowych i preferowanego wyglądu - NetWatch obsługuje wszystkie popularne formaty plików graficznych w tym JPG oraz GIF.


Dostępność
Rozwiązania NetWhere i NetWatch dostępne są w firmie Passus - przedstawiciela Fluke Networks w Polsce. Więcej informacji na ich temat znaleźć można pod adresem: http://networks.passus.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Passus sp. z o.o.
http://networks.passus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »