Firma » Biznes

Niebezpieczne błoto

Niebezpieczne błoto
Zobacz więcej zdjęć »
Pojazdy wyjeżdżając na drogi i ulice z placów budów pozostawiają za sobą niebezpieczną dla użytkownków ruchu warstwę błota. Policjanci przypomina ją, że firmy prowadzące budowę mają obowiązek dbać o czystość nawierzchni, gdyż zaniechanie tego zagrożone jest grzywną.

Jednak problem wynika nie tyl ko z braku chęci zarządców budów, ale także z powodu stosowania nieodpowiedniego sprzętu czyszczącego.

 Jak wiadomo, w kwestii czystości bardzo wiele zależy od pogody. Jesienna, deszczowa aura sprawia, że błota na placach budowy jest więcej niż zwykle. Zimą także nie jest lepiej,a do błota dochodzi jeszcze zmieszany z nim śnieg. Nie zwalnia to jednak wykonawców inwestycji z obowiązku sprzątania po sobie. A błoto zalegające na jezdni w połączeniu z opadami deszczu może stanowić realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Błoto może być jeszcze groźniejsze niż śnieg i lód, gdyż tak samo "skutecznie" zapycha rowki bieżnika w oponach, ale znacznie trudniej jest je usunąć. A zapchany bieżnik oznacza pogorszenie, bądź wręcz całkowity brak przyczepności, a to z kolei powoduje utratę kontroli nad pojazdem.

Zresztą badania potwierdzają, że nawet nie do końca zapchany bieżnik wydłuża drogę hamowania dwukrotnie. Dlatego też zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w rucu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.kastell.pl/aktualnosci/1521-niebezpieczne-bloto.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 101120 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )