Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Niemowlę na zimowym spacerze

Niemowlę na zimowym spacerze
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele młodych mam nie wychodzi na spacery ze swoją pociechą w okresie zimowym, obawiając się o zdrowie malca. Nic bardziej błędnego! Dziecko trzeba jedynie odpowiednio ubrać, a kilka dni wcześniej werandować. Śnieżne spacery nie tylko uodporniają, ale również wspomagają walkę z wirusami.

Nie należy bać się mroźnych spacerów, nawet jeśli maluch ma zaledwie kilka tygodni lub miesięcy. Wystarczy dobrze go uchronić przed niską temperaturą, a wędrówki na mrozie na pewno wyjdą mu zdrowie. Jeśli niemowlak wcześniej nigdy nie przebywał poza domem zimą, warto go stopniowo przyzwyczajać do niskich temperatur przez tzw. werandowanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Polega to na ubraniu malca tak, jakby miał iść na zimowy spacer, a następnie otwarciu szeroko drzwi balkonowych. Pierwsze werandowanie nie może trwać dłużej niż 10 minut. Przez kolejne dni należy stopniowo wydłużać czas werandowania aż do godziny. Z tak zahartowanym maluchem można śmiało wyruszać na mroźne spacery, pamiętając o kremie chroniącym przed niską temperaturą, grubej czapce, rękawiczkach oraz o ciepłym przykryciu. Kołdra lub koc, często sztywny i obszerny, nie przylega odpowiednio do ciała dziecka. Świetnym jego zamiennikiem jest bawełniany śpiworek.

- Niemowlęciu w trakcie zimowego spaceru nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Przegrzane dziecko łatwo może się przeziębić, dlatego należy jak najczęściej kontrolować temperaturę ciała malucha. Myśląc o właśnie o tym, zamontowaliśmy w naszych śpiworkach wygodny, dwustronny suwak, który pozwala na otwieranie z góry lub z dołu. Dzięki temu z łatwością można regulować ciepłotę ciała malucha - mówi Karolina Stradomska z firmy Feretti.

Śpiworki świetnie sprawdzają się zarówno w spacerówce, na sankach jak i w dziecięcym łóżku. Wiele matek martwi nocne rozkopywanie kołderki w trakcie snu. Dzieci budzą się wyziębione, często się przeziębiają. Firma Feretti rozwiązała ten problem.

- Śpiworki cieszą się dużą popularnością wśród młodych mam, które wreszcie śpią spokojnie, nie martwiąc się, że ich pociecha znów zmarznie w nocy. Udogodnieniem są również doczepiane długie rękawki. Ciekawe wzory i szeroka gama kolorystyczna kolekcji Prestige sprawi, że śpiworki świetnie wpasuję się w każde wnętrze dziecięcego pokoju.- dodaje Karolina Stradomska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »