Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Nieoperacyjny lifting twarzy dzięki ultradźwiękom

Nieoperacyjny lifting twarzy dzięki ultradźwiękom
Zobacz więcej zdjęć »
Fala ultradźwiękowa, o wysokiej energii, która skupiona jest na precyzyjnie punktowanym obszarze, prowadzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubienie skóry. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.

Jak działa fala ultradźwiękowa?
Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, które mają wysoką częstotliwość. Jej istotą jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej, o wysokiej energii na małym, punktowanym obszarze.

Działanie urządzenia, które wykorzystuje tą technologię, opiera się na zogniskowanych ultradźwiękach o dużym natężeniu, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby:
- termiczny
- mechaniczny.

Zastosowanie w leczeniu.
Metodę skupionej wiązki ultradźwięków zdefiniowano już w latach 40tych XX wieku. Po 1990 roku rozpoczęto testy kliniczne, z zastosowaniem HIFU, w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Natomiast w dermatologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się ją dopiero od kilku lat.

Ultradźwięki w medycynie estetycznej.
Wytwarzana przez aparat fala dźwiękowa stymuluje procesy naprawcze, gdyż powoduje tarcie komórek, a następnie ich przegrzanie. Dochodzi wówczas do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, dzięki czemu zwiększa się napięcie i pogrubienie skóry. Można powiedzieć, iż fala ta "zagęszcza" skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Dlatego zastosowanie HIFU w medycynie estetycznej nazywane jest "nieoperacyjnym liftingiem twarzy".

Znacznie taniej niż kiedyś.
"Kiedyś zabieg, tą metodą, na całą twarz, kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych, przez co był nieosiągalny dla większości zainteresowanych nią osób. W związku z tym dyskusyjny był stosunek ceny, do uzyskanych efektów i ich trwałości. Na szczęście obecnie terapia ta, którą oferujemy, kosztuje znacznie taniej, co podwójnie zadawala Pacjentów" - podkreśla lek. med. Grzegorz Markowicz, właściciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu.

Zabieg "lunchowy".
Zabieg metodą HIFU:
- wykonuje się jednorazowo
- nie wymaga znieczulenia
- nie wyklucza z życia codziennego.

Jest tzw. zabiegiem "lunchowym", gdyż można po nim, bez żadnych obaw, wrócić do normalnego życia. Na obszarze poddanym leczeniu, przez 1-2 godziny, może utrzymywać się jedynie lekkie zaróżowienie twarzy. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat nastąpi po upływie 90 dni. Efekty kuracji utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy.

Na twarzy i szyi.
Falę ultradźwiękową wykorzystać można w celu:
- odmłodzenia skóry twarzy i szyi, zwiększenia jej napięcia
- poprawy owalu twarzy (likwidacja tzw. "chomików")
- przeciwstarzeniowo, likwidacja bruzd i zmarszczek
- wyszczuplenia tzw. "podwójnego podbródka"
- uniesienia brwi.

Na ciało.
Aparat we wrocławskim Keramed, posiada głowicę nie tylko na twarz i szyję, ale również na ciało. Pozwala to na znaczne rozszerzenie obszarów, które można poddać terapii. Dzięki temu w gabinecie tym, za pomocą HIFU można:
- poprawić jakość skóry na ciele
- zwiększyć napięcie skóry na brzuchu czy ramionach (tzw. "pelikany")
- zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, udach czy talii
- zlikwidować cellulit.

Warto korzystać z tej metody, dzięki której odmłodzimy twarz i resztę ciała. Szczególnie jeśli jest bezinwazyjna i szybka, a jej efekt utrzymuje się długo.

Link do zakładki nt. metody http://keramed.com.pl/index.php/hifu/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »