Dom » Budownictwo

Niewielkie rozmiary, duże możliwości – napędy okienne KA-SW (ShortTwin)

Niewielkie rozmiary, duże możliwości – napędy okienne KA-SW (ShortTwin)
Zobacz więcej zdjęć »
Okna dachowe, jak chyba żadne inne, wymagają specjalnego podejścia w kwestii automatycznego otwierania. Ze względu na ich specyfike użycie standardowych napędów jest często niemożliwe. Firma D+H, wprowadzając na rynek krótkie napędy KA-SW (ShortTwin), oddaje w nasze ręce rozwiązanie tych problemów.

Otwarcie ciężkich okien w szklanych dachach jest zazwyczaj poważnym problemem. Ich spora masa, często powiększona o zalegający śnieg, sprawia, że większość typowych napędów łańcuchowych nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dlatego też najczęściej w takich przypadkach stosuje się napędy zębatkowe lub napędy wrzecionowe, które problemu radzą sobie z otwieraniem nawet najcięższych okien. Niestety, ich budowa sprawia, iż często występują kolizje z konstrukcją świetlika i zastosowanie ich przy oknach znacznie obniża estetykę dachu. Kompaktowe napędy KA-SW (ShortTwin) firmy D+H dzięki niewielkim rozmiarom obudowy i dużej sile pchania, bez problemu poradzą sobie z wyzwaniem, jakie stanowią okna dachowe, a przy tym są prawie niewidoczne.

Gdzie duży nie może

Napędy okienne KA-SW zostały stworzone specjalnie z myślą o sterowaniu otwarciem wąskich okien dachowych, w których pomimo dużej wagi skrzydła nie ma możliwości użycia napędów zębatkowych. Ważną cechą napędów KA-SW jest wzmocniony łańcuch umożliwiający otwieranie okien dachowych. To dzięki specjalnej stabilizacji łańcuchów możliwe jest osiągnięcie wysokiej siły pchania. Standardowe napędy łańcuchowe nie umożliwiają takiego zastosowania.Dzięki zwartej konstrukcji szerokość napędów ShortTwin nie przekracza 730 mm zapewniając jednocześnie aż 600 mm wysuwu łańcucha z siłą do 1000 N. Pozwala to stosować je wszędzie tam, gdzie wymagane jest bardzo dobre dopasowanie wizualne napędu do fasady np. w przypadku fasad słupowo-ryglowych.  Dzięki zastosowaniu dwóch łańcuchów napędowych siła pchania na skrzydle zostaje optymalnie rozłożona gwarantując tym samym sprawną pracę napędu. Co ciekawe, mimo tak doskonałej charakterystyki, napędy KA-SW firmy D+H do pracy wymagają prądu o natężeniu co najwyżej 2,8 A, co jest wartością niespotykaną wśród rozwiązań dostępnych na rynku. Napędy SmartTwin firmy D+H dostępne są w dwóch wersjach różniących się od siebie siłą pchania oraz prądem znamionowym koniecznym do prawidłowej pracy. Model KA 66/600-SW dysponuje siłą 600 N przy prądzie o natężeniu 2 A, natomiast mocniejszy KA 106/600-SW to aż 1000 N przy natężeniu wyższym jedynie o 0,8 A. Oba modele posiadają regulowane prędkości pracy, dzięki czemu użytkownik może wybrać tryb cichszy bądź też szybszy, w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania stopniem rozwarcia Napędy łańcuchowe ShortTwin wyposażone są w zintegrowany, 2 stopniowy system zabezpieczenia przed zablokowaniem, który można dodatkowo rozszerzyć poprzez bezpośrednie podłączenie uszczelki zabezpieczającej przed przytrzaśnięciem. Cechy te sprawiają, że napędy te są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale również bezpieczne.

Razem raźniej

Kolejną wielką zaletą napędów KA-SW firmy D+H jest ich kompatybilność z BSY+. Ta wykorzystująca mikrokontrolery technologia pozwala na łatwą synchronizację elektroniczną wielu napędów okiennych, szeroki zakres zmian parametrów i opcji siłowników oraz na komunikację pomiędzy wszystkimi zsynchronizowanymi urządzeniami automatyki okiennej. Dzięki temu zarządca budynku zyskuje pełną kontrolę nad stopniem otwarcia okien oraz ma możliwość ustalenia dokładnych sekwencji ich otwierania, dzięki czemu proces wietrzenia pomieszczeń przebiega sprawnie i nie jest uciążliwy dla osób znajdujących się w budynku.Dzięki wykorzystaniu tej technologii napędy KA-SW mogą być użyte nie tylko do sterowania otwarciem wąskich okien. Kompaktowa budowa oraz możliwość dokładnej synchronizacji pracy pozwalają zastosować kilka napędów ShortTwin, dzięki czemu mogą one służyć do otwarcia naprawdę dużych i ciężkich okien.Napędy KA-SW firmy D+H dobitnie świadczą o tym, że mały rozmiar może iść w parze z olbrzymimi możliwościami. Duża siła w połączeniu z indywidualnie programowanymi właściwościami napędowymi oraz kompatybilność z technologią BSY+ czynią z nich wyjątkowo wszechstronne urządzenia, które doskonale sprawdzą się tam, gdzie nie można zastosować typowych rozwiązań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »